رفتن به بالا
  • دوشنبه - 22 دی 1399 - 10:50
  • کد خبر : ۲۰۹۸
  • چاپ خبر : مقابله با زمین‌خواری از اولویت‌های دادگستری شهرستان دشتی است

مقابله با زمین‌خواری از اولویت‌های دادگستری شهرستان دشتی است

دادستان شهرستان دشتی گفت: مقابله با پدیده زمین خواری از اولویت‌های دادستانی شهرستان دشتی است.

مقابله با زمین‌خواری از اولویت‌های دادگستری شهرستان دشتی است

دادستان شهرستان دشتی گفت: مقابله با پدیده زمین خواری از اولویت‌های دادستانی شهرستان دشتی است.

عباس حمادپور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: مقابله با زمین خواری و افرادی که قصد تصرف اموال بیت المال را دارند به صورت جدی انجام می‌شود.

وی بیان کرد: تغییر کاربری غیرمجاز جرم است و پیگرد قانونی دارد لذا چنانچه فرد یا افرادی قصد ایجاد مکان تولیدی را دارند قوه قضائیه همکاری لازم را دارد تا خواسته خود را از طریق مجاری قانونی دنبال کنند.

حمادپور ادامه داد: برخورد با پدیده زمین خواری به معنای این نیست که اگر فردی فاقد اسکان مناسبی است همکاری لازم جهت واگذاری مکانی جهت اسکان وی صورت نگیرد.

وی افزود: چندی پیش باخبر شدیم پدر و مادر مسنی که فاقد هرگونه محل سکونتی هستند به تنهایی در حاشیه شهر در بیابانی زندگی می‌کنند که بر حسب وظیفه به همراه رئیس دادگستری و مدیر عامل انجمن حمایت از خانواده زندانیان از محل زندگی این پدر و مادر دیدن شد.

حمادپور یادآور شد: آنها در پنج کیلومتری شهر و در چادر فرسوده ای و فاقد امکانات حتی ابتدایی با فاصله ۲۰۰ متری یک شرکت تولیدی شن و ماسه زندگی می کنند که از طریق انجمن حمایت از خانواده زندانیان کمک‌هایی به آنها انجام شد.

 وی با بیان اینکه به زودی محل اسکان‌مناسبی برای آنها در نظر گرفته می شود ، اظهار کرد: با پیگیری‌های به عمل آمده زمینی که در یکی از روستاها توسط یک خیر برای آنها تامین شده و تعدادی خیر هم آمادگی خود را جهت ساخت مسکنی در زمین اعلام داشتند، مقرر شد تا مسکن مناسبی برای این زوج سالخورده تهیه شود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار داشت: سند تحول قضایی به تصویب رسیده و کارهای خوبی در قوه قضاییه شروع شده و همچنان ادامه دارد.

حمادپور تاکید کرد: حق باید به حقدار برسد و از حقوق فرد مظلوم دفاع می شود.

وی یادآور شد: چنانچه افرادی قصد اعمال نفود برخلاف حق و مقررات قانونی داشته باشند با آنها برخورد قاطع خواهد شد.

منبع : خبرگزاری ایلنا

اخبار مرتبط