رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 25 دی 1399 - 21:28
  • کد خبر : ۲۳۰۴
  • چاپ خبر : مجلس برای رفع مشکلات صنعت و مردم در جزیره خارگ تلاش می‌کند

مجلس برای رفع مشکلات صنعت و مردم در جزیره خارگ تلاش می‌کند

بوشهر – رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس برای رفع مشکلات صنعت و مردم در جزیره خارگ تلاش می‌کند.

به گزارش صبح بوشهر، اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به دعوت نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی برای بازدید دو روزه از تأسیسات و پایانه‌های نفتی در جزیره خارگ، منطقه نفتی بهرگان و نیروگاه اتمی بوشهر به استان بوشهر سفر کردند.

رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر عصر پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه خارگ از افتخارات ایران اسلامی و از مهمترین مراکز تأثیرگذار و نقش آفرین در اقتصاد ملی است، اظهار داشت: امروز توفیق داشتیم که با حضور اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از خارگ عزیز و پایانه‌های نفتی این جزیره بازدید کنیم.

عبدالکریم جمیری گفت: صنعت نفت تلاش‌های زیادی داشته است و مردم عزیز خارگ نیز از خودگذشتگی و همت والایی داشته اند تا نقش استراتژیک این جزیزه در عرصه اقتصاد امروز اینقدر درخشان و مثمرثمر باشد.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: کمیسیون انرژی وظیفه دارد مسائل مهم صنعت نفت را برای تقویت این صنعت و رفع موانع و مشکلات پیش روی آن به خوبی بشناسد و برای ایفای نقش مجلس شورای اسلامی در دو حوزه قانونگذاری و نظارت میدانی برنامه‌های مناسب ارائه بدهد.

وی گفت: تعدادی از اعضای کمیسیون انرژی که عمدتاً در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی متخصص و صاحب نظرند به دعوت بنده در جزیره خارگ حضور پیدا کردند و انتظار داریم با اشرافی که اعضای کمیسیون با مسائل و مشکلات صنعت و مردم در جزیره خارگ پیدا کرده اند با دقت نظر بیشتری مسائل و مشکلات این جزیره در کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بررسی شود

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: در اولین روز حضور اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در استان بوشهر و جزیره خارگ از شرکت پایانه‌های نفتی، شرکت نفت فلات قاره و شرکت پتروشیمی خارگ بازدید به عمل آمد و اعضای کمیسیون با مظاهر خودکفایی و بومی سازی صنایع و تجهیزات مورد استفاده در تأسیسات عظیم نفتی و همچنین معضلات و مشکلات این صنعت آشنا شدند.

جمیری ادامه داد: فردا نیز اعضای کمیسیون انرژی از سکوهای نفتی شرکت نفت فلات قاره در منطقه نفتی بهرگان و نیروگاه اتمی بوشهر بازدید خواهند نمود.

بر اساس این گزارش ۹ نفر از اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در سفری دو روزه صبح امروز وارد استان بوشهر شدند. فریدون عباسی رئیس کمیسیون انرژی، حجت الاسلام موسی احمدی نماینده مردم دیر، کنگان، جم و عسلویه و عبدالکریم جمیری نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی دو نماینده استان بوشهر در کمیسیون انرژی و شش تن از اعضای دیگر کمیسیون در این سفر حضور دارند.

معاون تولید شرکت ملی نفت، مدیرکل امور مجلس وزارت نفت و مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران، اعضای کمیسیون انرژی مجلس را در این سفر همراهی می‌کنند.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط