رفتن به بالا
  • جمعه - 26 دی 1399 - 21:26
  • کد خبر : ۲۳۵۵
  • چاپ خبر : آمریکا و انگلیس هیچ‌گاه خیرخواه ملت ایران نبوده‌اند

آمریکا و انگلیس هیچ‌گاه خیرخواه ملت ایران نبوده‌اند

بوشهر – مدیر حوزه علمیه بوشهر و امام جمعه چغادک گفت: آمریکا و انگلیس هیچ‌گاه خیرخواه ملت‌ها به‌ویژه ملت ایران نبودند.

به گزارش صبح بوشهر، حجت الاسلام رضا خدری امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر چغادک با تسلیت سالروز شهادت حضرت زهرا (س) به سبک زندگی این حضرت پرداخت و گفت: حضرت زهرا (س) در رفتار با شوهر و فرزندان و انجام وظایفش در خانه با وجود همسری که تمام زندگی اش در جهاد و جبهه جنگ بود و علاوه بر این وظایف یک انسان مجاهد خستگی‌ناپذیر در برخورد با حوادث سیاسی مهم بعد از رحلت رسول اکرم (ص) که به مسجد می‌آمد و با سخنرانی و موضع‌گیری و دفاع می‌کرد.

امام جمعه چغادک با بیان اینکه حضرت فاطمه (س) سختی‌های زیادی را تحمل کرد گفت: این حضرت سن جوانی یک عبادتگر به تمام معنا بود و نقطه درخشان زندگی حضرت زهرا (س) جمع بین سه ساحت زندگی است.

وی به عقلانیت تصمیم رهبر انقلاب در اعلام ممنوعیت واکسن آمریکایی و انگلیسی اشاره کرد و افزود: همگان عصبانیت غرب و ضد انقلاب از اقدام رهبری و تلاش‌های اهانت‌آمیز در فضای مجازی و شبکه‌های ماهواره‌ای را دیدیم.

حجت الاسلام خدری به دلایل عقلانی بودن سخن و تصمیم رهبری پرداخت و ابراز داشت: واکسنی که هنوز خود سازنده فایزر نیز به آن اعتماد ندارد چه عقلی اجازه می‌دهد که به ۸۰ میلیون ایرانی تزریق شود؛ حافظه تاریخی تمام ملت‌ها، نشان داده، آمریکا و انگلیس هیچ‌گاه خیرخواه ملت‌ها به‌ویژه ملت ایران نبودند. همین الان آنها واکسن آنفولانزا را به ملت ایران نمی‌دهند چطور حاضر شده‌اند واکسن کرونا در اختیار مردم قرار دهند؟

خطیب جمعه چغادک ادامه داد: آمریکا روزانه چهار هزار کشته می‌دهد و از ترس کرونای انگلیسی محدودیت مضاعف اعمال کرده، اگر آنها واکسن مطمئنی داشتند اول خودشان استفاده می‌کردند در حالی که هنوز واکسیناسیون با فایزر را شروع نکرده‌اند.

وی بیان داشت: عقل اجتماعی حکم می‌کند وقتی در کشور خودمان ظرفیت و قابلیت تولید واکسن وجود، دارد چرا به جوانان و دانشمندان خود اعتماد نکنیم؟ بنابراین و با تکیه بر نشانه‌ها و واقعیت‌های بسیار باید گفت این اقدام رهبری یکی از هوشمندانه‌ترین تصمیمات حکومتی ایشان محسوب می‌شود.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط