رفتن به بالا
  • جمعه - 26 دی 1399 - 21:27
  • کد خبر : ۲۳۵۸
  • چاپ خبر : دیر شهرستانی مذهبی است/ برخی اعمال و رفتارها زیبنده نیست

دیر شهرستانی مذهبی است/ برخی اعمال و رفتارها زیبنده نیست

بوشهر – امام جمعه دیر گفت: گزارش‌هایی به ما می‌رسد که متأسفانه بعضی‌ها در همین شهرستان مذهبی ما هم نسبت به ارزش‌های اسلامی پایبندی ندارند.

به گزارش صبح بوشهر، حجت الاسلام سیدعلی حسینی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته بندر دیر با تسلیت فرا رسیدن ایام فاطمیه، اظهار داشت: تکریم حضرت زهرا سلام الله علیها در راستای تعظیم شعائر الهی و تکریم پیامبر اسلام (ص) و ائمه معصومین و شهدا است.

امام جمعه بندر دیر با اشاره به لزوم بیان شخصیت و سیره و منش حضرت زهرا (س)، افزود: از رهگذر برگزاری مراسم فاطمیه و بیان نحوه شهادت این بانوی بزرگوار از تحریف حقایق و تاریخ جلوگیری کنیم.

وی با تاکید بر حفظ وحدت در جامعه، ادامه داد: در مراسم فاطمیه از یک سو پاسدار اعتقادات خود باشیم اما مطرح کردن این اعتقادات هم نباید باعث بی احترامی به دیگران شود که همه گویندگان و بانیان مراسم باید رعایت کنند.

حسینی یادآور شد: وضعیت آبی کرونایی به معنی کاهش تعداد مبتلایان نیست بنابراین زدن ماسک و رعایت نکات بهداشتی در مراسم فاطمیه مد نظر باشد.

وی با اشاره به سالروز فرار شاه خائن از ایران، گفت: هدف ما از انقلاب حاکمیت اسلام و ارزش‌های اسلامی بود و همه مسئولان باید سعی کنند حدود و مقررات و ارزش‌های اسلامی را در جامعه رونق بخشند.

خطیب جمعه دیر ادامه داد: زمانی می‌توانیم ادعا کنیم که نظام ما صد در صد اسلامی است که در همه جا قوانین، قضاوت، بازار و برخورد ما با مردم اسلامی باشد و جامعه ما هم اسلامی باشد.

وی افزود: گاهی اوقات گزارش‌هایی به ما می‌رسد که متأسفانه بعضی‌ها در همین شهرستان مذهبی ما هم نسبت به ارزش‌های اسلامی پایبندی ندارند و بعضی از خانم‌ها در ماشین روسری می‌اندازند که برای ما که به عشق فاطمه زهرا (س) حرکت می‌کنیم، زیبنده نیست.

حسینی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری بیان داشت: دیروز ملت ما در سایه عزم راسخ و دین داری و وحدت با دستان خالی توانست انقلاب اسلامی را انجام دهد و امروز با همان توانایی و تجربه و امکانات بیشتر می‌تواند در مسائل مختلف سیاسی و اقتصادی و فرهنگی و دفاعی موفق شود.

وی تاکید کرد: کسانی که آیه یاس می‌خوانند و می‌خواهند مردم را ناامید کنند دست از این کارهایشان بردارند.

امام جمعه بندر دیر با بیان اینکه آمریکا عامل بی ثباتی در منطقه است و باید گورش را گم کند، خاطرنشان کرد: امروز همان کاری که آمریکا در سال ۸۸ می‌خواست بر سر ایران بیاورد، خودش دچار آن شده است.

وی ابراز کرد: در کنگره آمریکا آدم می کشند و عده‌ای در کشور ما می‌گویند که نه در آمریکا دموکراسی به طور کامل برقرار است.

حسینی افزود: رهبر معظم انقلاب فرمودند آمریکا از نظر اقتصادی به معنای واقعی فلج است، آن وقت در داخل کشور ما کسانی فکر می‌کنند که ارتباط با آمریکا باعث بهبود اوضاع می‌شود.

وی با اشاره به رزمایش سپاه و ارتش، عنوان کرد: این رزمایش‌ها اقتدار ایران اسلامی را در بعد نظامی به رخ دشمن می کشند.

حسینی به اظهارات اخیر فائزه هاشمی از مدعیان اصلاح طلبی واکنش نشان داد و اظهار کرد: نتیجه اقدامات سردار شهید سلیمانی این بود که مردم از او راضی هستند و در تشییع و سالگرد شهادت او سنگ تمام گذاشتند و این حرف‌ها و یاوه گویی ها چیزی از شخصیت سردار ما نمی کاهد.

وی اضافه کرد: حوادث اخیر در کنگره آمریکا و برخوردهایی که صورت گرفت نشان داد که دموکراسی وجود ندارد.

خطیب جمعه دیر تاکید کرد: من از کسی که در فتنه ۸۸ فعال و نقش آفرین بود تعجب نکردم که این حرف بزند چون کسی که دنبال براندازی بود طبعاً از بیگانگان درخواست کمک می‌کند.

وی با اشاره به تحریم رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و شرکت دانش بنیان بنیاد برکت توسط آمریکایی‌ها، تصریح کرد: ظاهراً این اقدام به دنبال افاضات این خانم که خواستار فشارهای بیشتر علیه ایران شده بود، انجام شد.

حسینی با بیان اینکه این سخنان نشان از وطن فروشی یک انسان می‌دهد، گفت: حرف من با کسانی است که این خانم در جریان آنها و عضو ارشد حزب کارگزاران سازندگی است، چرا اینها سکوت کرده‌اند.

وی افزود: تا یک حزب اللهی نیروی انقلابی می‌گفت به آقای بایدن دل خوش نکنید فوراً می‌گفتند شما طرفدار ترامپ هستید، الان که این خانم با صراحت و وقاحت تمام می‌گوید من دلم می‌خواست ترامپ رأی بیاورد تا بر ایران فشار بیاورد، چرا سکوت مرگبار کرده‌اید، چرا دولتمردان ما حرفی نمی‌زنند.

امام جمعه دیر گفت: این‌هایی که از ترامپ خواستند که فشار وارد کند با ترامپ در قیامت به جهنم محشور شوند.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط