رفتن به بالا
  • شنبه - 27 دی 1399 - 09:35
  • کد خبر : ۲۳۷۳
  • چاپ خبر : همه ظرفیت‌ها برای حفاظت از ساحل و دریا استفاده می شود

همه ظرفیت‌ها برای حفاظت از ساحل و دریا استفاده می شود

بوشهر – معاون دریایی و تالاب‌های سازمان محیط زیست با تاکید بر حفاظت از اکوسیستم دریایی گفت: از همه ظرفیت‌ها برای حفاظت از ساحل و دریا استفاده می شود.

به گزارش صبح بوشهر، احمد رضا لاهیجان زاده صبح شنبه در بازدید از سواحل بوشهر اظهار داشت: دریا و ساحل از ظرفیت‌های بسیار مهم استان بوشهر است که باید با همه توان از این ظرفیت‌ها حفاظت و حراست شود.

وی با تاکید بر حفاظت از اکوسیستم دریایی و تالاب‌ها گفت: هر گونه استحصال در دریا و خوریات ممنوع و غیرقانونی است و حفاظت از سواحل و خوریات و تالاب‌ها باید با تمام توان صورت گیرد.

معاون دریایی و تالاب‌ها سازمان حفاظت محیط زیست کشور با اشاره به اهمیت سواحل جنوب استان بوشهر و پارک ملی نایبند و خوریات شهرستان دیر خاطرنشان کرد: تخریب و ایجاد آلودگی در خوریات ممنوع و خلاف قانون است.

حفاظت از اکوسیستم دریایی

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر نیز در این بازدید گفت: تمام خوریات و تالاب‌های استان شناسایی شده و از هرگونه تخریب و آلودگی تالاب‌ها وفق قانون حفاظت و احیای تالاب‌ها جلوگیری خواهیم کرد.

فرهاد قلی نژاد با بیان اینکه حفاظت از اکوسیستم دریایی از اولویت‌های مهم محیط زیست بوشهر است افزود: در دو سال اخیر ضمن اخطار به آلوده کنندگان محیط زیست دریا علیه شرکت‌ها و افرادی که به اخطاریه‌ها توجه نکرده شکایت شده و خسارت‌های زیست محیطی در حال مطالبه است.

در این بازدید ضمن بررسی سواحل شهرستان‌های کنگان و عسلویه از جنگل‌های حرای نایبند و سایت احیا و تکثیر جبیر نای بند و خور دیر بردستان نیز بازدید شد.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط