رفتن به بالا
  • سه‌شنبه - 26 ژانویه 2021 - 15:26
  • کد خبر : ۳۰۱۵
  • چاپ خبر : حماسه مواسات در استان بوشهر/ کمک‌های ۳۱۰ میلیارد تومانی توزیع شد

حماسه مواسات در استان بوشهر/ کمک‌های ۳۱۰ میلیارد تومانی توزیع شد

بوشهر- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: از اسفند ماه سال گذشته تا مهر ماه امسال بیش از ۳۱۰ میلیارد تومان در استان بوشهر توزیع امور مواسات صورت گرفته است.

به گزارش صبح بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر سه‌شنبه در نشست با ائمه جمعه استان بوشهر اظهار داشت: از اسفندماه سال گذشته تا اواسط امسال رزمایش مواسات و کمک‌های مومنانه تجلی خیلی زیادی در استان بوشهر داشت و پربار بود اما الان مقداری کم رنگ شده است به همین خاطر ضروری است که این مهم زنده و احیا شود.

وی ادامه داد: این کار دارای مختصاتی است و لازم است که در این زمینه جامعه آماری نیازمندان شناسایی شود و مدیریت تأمین منابع، مدیریت حوزه اجرا، مدیریت نظارت و مدیریت فرهنگی انجام گیرد البته این مدل در کلان استان بوشهر به مرکزیت شهر بوشهر از سال گذشته تشکیل شده است.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه مواسات و کمک‌های مومنانه به شکل ستادی در هر منطقه انجام گیرد، افزود: در این زمینه از تمامی ظرفیت‌ها به ویژه گروه‌های جهادی استفاده شود.

امام جمعه بوشهر ادامه داد: از اسفند ماه سال گذشته تا مهر ماه امسال بیش از ۳۱۰ میلیارد تومان در استان بوشهر توزیع امور مواسات صورت گرفته است که این کار حماسه‌ای بود که در استان بوشهر رقم خورد.

آیت الله صفایی بوشهری با اشاره به مساجد، بیان کرد: مقام معظم رهبری در رابطه با مساجد فرمودند که مساجد از شئونات ولایت است به همین خاطر ائمه جمعه باید به مسائل مساجد اشراف داشته باشند و ضمن نظارت، برای آنها برنامه ارائه دهند و در این زمینه چند مسجد را نیز به عنوان الگو قرار دهند.

تقویت ارتباط ائمه جمعه با جوانان

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با تاکید بر ارتباط ائمه جمعه با جوانان، بیان داشت: استان بوشهر سومین استان جوان ایران است و آینده از آن این جوانان است به همین خاطر لازم است که ائمه جمعه ضمن ارتباط مؤثر و مداوم با جوانان، به آنها عنایت ویژه داشته باشند و از آنها حمایت کنند.

وی بیان کرد: برنامه اعتلا فرهنگی و ایمانی هر منطقه دارای ۱۴ سرفصل است که چهار سرفصل آن شامل شورای فرهنگ عمومی، مسجد، جوانان و مواسات و کمک‌های مومنانه در شرایط کنونی دارای اولویت بیشتری است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه شورای فرهنگ عمومی بالاترین شورا در سطح هر استان و منطقه است، اظهار داشت: شورای فرهنگ عمومی هرچند دارای یکسری ضعف‌هایی هست اما یک بستر و ظرفیت خوبی است که می‌توان از آن استفاده کرد.

آسیب شناسی آمایشی هر منطقه

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه نقشه آمایشی آسیب‌های اجتماعی و قوت‌های اجتماعی پیدا و پنهان هر منطقه شناسایی شود، افزود: اگر این آسیب‌ها شناسایی نشود نمی‌توان مطابق شرایط زمانی و مکانی هر منطقه، کار مناسب را انجام داد.

وی تأکید کرد: آسیب شناسی آمایشی هر منطقه و تشخیص اولویت‌ها و عوامل و طراحی پیشگیری از آنها خیلی مهم است و این کار باید توسط ائمه جمعه انجام شود و این یک مطالبه جدی برای ائمه جمعه کلان ایران است.

آیت الله صفایی بوشهری ادامه داد: البته مقدار زیادی از این کار در استان بوشهر انجام شده و طی آن استان به ۵ منطقه تقسیم شده و مستندات آن به شورای عالی انقلاب فرهنگی داده شده است اما کاری که شما انجام خواهید داد بسیار جزئی‌تر و عمیق‌تر خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر افزود: شورای عالی انقلاب فرهنگی در این زمینه استان بوشهر را به عنوان استان الگو انتخاب کرده و برای این معنا در آینده به استان بوشهر سفر خواهند کرد.

امام جمعه بوشهر بیان کرد: الان استان بوشهر تنها استانی است که جامعه آماری آمایش ماتریس فرهنگی آن تنظیم شده که مورد استقبال شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار گرفته است و این حاصل تلاش‌ها و زحمات نخبگان، دانشمندان، روحانیت استان و شما عزیزان و مایه افتخار برای استان بوشهر است.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط