رفتن به بالا
  • پنج‌شنبه - 28 ژانویه 2021 - 10:48
  • کد خبر : ۳۱۱۵
  • چاپ خبر : اقدام ملی مسکن در شهرهای جدید ساخت مجتمع‌های مسکونی آغاز شده است/ توسعه درمان و حمل و نقل در اولویت است

اقدام ملی مسکن در شهرهای جدید ساخت مجتمع‌های مسکونی آغاز شده است/ توسعه درمان و حمل و نقل در اولویت است

معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با بیان اینکه اقدام ملی مسکن در شهرهای جدید ساخت‌ مجتمع‌های مسکونی آغاز شده است، گفت: توسعه زیرساخت‌های درمان و حمل‌ونقل ریلی از اولویت‌های اصلی ما در شهرهای جدید است.

اقدام ملی مسکن در شهرهای جدید ساخت مجتمع‌های مسکونی آغاز شده است/ توسعه درمان و حمل و نقل در اولویت است

معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با بیان اینکه اقدام ملی مسکن در شهرهای جدید ساخت‌ مجتمع‌های مسکونی آغاز شده است، گفت: توسعه زیرساخت‌های درمان و حمل‌ونقل ریلی از اولویت‌های اصلی ما در شهرهای جدید است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بوشهر ، حبیب‌الله طاهرخانی صبح امروز در مراسم افتتاح پروژه‌های زیر و روبنایی در شهرجدید عالیشهر بوشهر، از ساخت واحد مسکونی در راستای اجرای طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای جدید خبر داد و اظهار داشت: در راستای طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای جدید ساخت مجتمع‌های مسکونی آغاز شده است.

وی اضافه کرد: شهر جدید عالی‌شهر در دو سه سال گذشته با کمبود جدی در فضای آموزشی روبرو بود که تا امروز دو مدرسه افتتاح شده است و شاهد افزایش سرانه آموزشی عالی‌شهر به سطح استاندارد ملی هستیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به افتتاح یک دبیرستان و یک هنرستان در عالیشهر، خاطرنشان کرد: افتتاح این فضاها به توسعه عدالت آموزشی و کاهش مشکلات حوزه آموزش در این شهر کمک می‌کند.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با اشاره به افتتاح کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در عالی‌شهر ادامه داد: این کانون تجهیز شده و آماده خدمات دهی به مردم است.

توسعه بخش سلامت

وی همچنین به کلنگ‌زنی مرکز جامع سلامت عالی‌شهر با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال اشاره کرد و افزود: امیدواریم در کنار مرکز جامع درمانی دولتی، این مرکز هم بتواند بخشی از خدمات درمانی مورد نیاز را پوشش دهد.

طاهرخانی ادامه داد: در راستای توسعه سلامت در عالی‌شهر، مسیر دو کیلومتری دوچرخه‌سواری در این شهر آغاز شده و تلاش داریم که کل شهر عالی‌شهر تحت پوشش مسیر پیاده‌روی و دوچرخه سواری قرار گیرد.

وی با اشاره به ایجاد سه فضای سبز شهری با عنوان پارک محله اضافه کرد: مجموعه این اقدامات این چشم انداز را ایجاد می‌کند که عالی‌شهر از نظر زیرساخت‌ها و فضاهای مورد نیاز در حال پیشرفت است و در حد بالاتر از استاندارد شهرها قرار گیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: برای پیشبرد سیاست شهرهای جدید منابع اعتباری متعدد و متنوعی داریم که بخشی مربوط به بودجه دولتی است. در سال گذشته تخصیص‌های خوبی در این بخش صورت گرفت و حدود پنج هزار میلیارد ریال اعتبارات دولتی برای توسعه حمل و نقل ریلی داشتیم.

افزایش اعتبارات خدمات عمومی

وی با اشاره به اینکه مهمترین محل اعتبارات برای توسعه شهرهای جدید، اعتبارات داخلی شرکت شهرهای جدید است افزود: سال گذشته مجموع اعتبارات هزینه شده در حوزه خدمات عمومی در شهرهای جدید به دو هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان از منابع داخلی رسید و امسال پیش‌بینی ما این است که به ۴۰ هزار میلیارد ریال برسد که جهش خیلی زیادی است.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ادامه داد: در زمینه توسعه فضاهای آموزشی طی سه سال گذشته حدود ۲۰۰ مدرسه در شهرهای جدید کشور ساخته شده است و عالیشهر هم از جمله این موارد بوده که به سرعت کمبود فضاهای آموزشی را جبران کنیم.

طاهرخانی بیان کرد: درمان یکی از حوزه‌های مورد تاکید است. خردادماه سال آینده بیمارستان عالیشهر را به بهره‌برداری می‌رسانیم و طرح‌های مهمی در حوزه درمان در شهرهای جدید اجرا می‌شود.

وی حمل و نقل ریلی را یکی از اولویت‌های اصلی در شهرهای جدید دانست و افزود: تمرکز جدی داریم که در سال آتی نیز طرح‌های مهمی در حوزه حمل و نقل ریلی را بین شهرهای مادر و شهرهای جدید اجرا کنیم.

منبع : خبرگزاری ایلنا

اخبار مرتبط