رفتن به بالا
  • جمعه - 29 ژانویه 2021 - 15:27
  • کد خبر : ۳۱۶۶
  • چاپ خبر : در انتخابات‌ افراد متعهد و متخصص را برگزینیم

در انتخابات‌ افراد متعهد و متخصص را برگزینیم

بوشهر – امام جمعه عسلویه گفت: در انتخابات‌ افراد متعهد و متخصص را باید انتخاب کنیم.

به گزارش صبح بوشهر، حجت الاسلام سیدعلی هاشمی نژاد در نماز جمعه امروز عسلویه اظهار داشت: سردار سلیمانی از مصادیق انسان‌های مؤمن و با تقواست و همه ویژگی‌های آدم اهل تقوا در این بزرگ‌مرد مجاهد بود.

وی اضافه کرد: بسیار غبطه می‌خوریم که با ویژگی‌های این شهید چقدر بین ما و او فاصله است. شخصیت کم نظیر شهید سلیمانی برای ما بهترین الگوست. او درس خدا محور بودن، درس تقوا داشتن و درس تهذیب نفس به ما داد. وصیت نامه این شهید را مطالعه کنید؛ مثل یک عاشق و معشوق با خدا حرف می‌زند. می‌گوید خدایا مرا پاکیزه بپذیر تا پاک به ملاقات تو بیایم.

هاشمی نژاد به بحث انتخابات اشاره کرد و گفت: دو انتخابات در پیش داریم. رهبر انقلاب می‌فرمایند در انتخابات باید منافع نظام و مصالح کشور بر منافع جناحی حزبی یا گروهی ترجیح داده شود.

وی افزود: چه کسانی که پای صندوق رأی می‌روند و چه کسانی که در معرض انتخاب مردم قرار می‌گیرند باید به منافع کشور و نظام توجه کنند. متعهد و متخصص انتخاب کنیم. باید با قصد خدمت وارد شوند. البته کم این طور آدم‌هایی پیدا می‌شوند که با قصد خدمت بیایند برای رسیدن به پست و مطامع دنیوی است با هدف مادی گرایی وارد می‌شوند.

امام جمعه عسلویه فرا رسیدن دهه فجر را تبریک گفت و افزود: حضرت امام فرمودند حفظ پیروزی انقلاب از اصل پیروزی مهم‌تر است. انقلاب به بار نشست و دوران‌های مختلفی را از سر گذراند اما برخی مثل موریانه به جان این انقلاب افتاده‌اند. رهبر انقلاب می‌فرمایند برگزاری جشن‌های دهه فجر مثل نیمه شعبان باشد دهه فجر ولادت امامت در این کشور است.

وی به اولین نطق وزیر خارجه جدید آمریکا اشاره کرد و گفت: ایشان گفته است ایران باید قدم اول بردارد؛ چه قدم اولی؟ گفته هرنوع بازگشت آمریکا به توافق مدتی طول خواهد کشید. دارد پیام می‌دهد که دلبسته های آمریکا بیایید قدم اول بردارید. شاید ما برگشتیم هیچ جدول زمانی برای برداشتن تحریم‌ها اعلام نکرده‌اند. رهبر انقلاب به رئیس جمهور هم فرمودند عجله برای بازگشت به برجام نداشته باشید. باید اول تحریم‌ها بردارند. کسانی که منتظر آمریکا هستند یا احمق هستند یا مزد بگیر آمریکا.

هاشمی نژاد تصریح کرد: وزیر خارجه آمریکا همین اول راه حرفش را زد. رئیس مجلس جوابش را داد و موضع قاطعی گرفتند. مصوبه مجلس دارد اجرا می‌شود. پیشرفت در غنی سازی را دیدیم و قانون مجلس یازدهم درباره ازسرگیری فعالیت‌های هسته‌ای به سرعت اجرا شد. مجلس ایستاده است.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط