رفتن به بالا
  • جمعه - 29 ژانویه 2021 - 15:27
  • کد خبر : ۳۱۷۸
  • چاپ خبر : فضای مجازی نباید رها باشد/ کسی با توسعه اینترنت مخالف نیست

فضای مجازی نباید رها باشد/ کسی با توسعه اینترنت مخالف نیست

بوشهر – امام جمعه بندر دیر با تاکید بر اینکه نباید فضای مجازی رها باشد، گفت: کسی با توسعه اینترنت و پهنای باند مخالف نیست اما نباید این فضا در اختیار دشمن قرار گیرد.

به گزارش صبح بوشهر، حجت الاسلام سیدعلی حسینی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته بندر دیر، با تبریک آغاز دهه مبارک فجر، اظهار داشت: اگر جامعه‌ای پایبند به ارزش‌های الهی باشد خداوند به آنها عنایت کرده و برکات خود را شامل این جامعه می‌کند.

امام جمعه بندر دیر با اشاره به اهمیت شکرگزاری نعمت انقلاب اسلامی، افزود: یکی از بزرگترین نعمت‌هایی که خدا به انسان اعطا می‌کند آزادی و نجات از دست طاغوتیان است.

وی با بیان اینکه مردم نباید ایام الله را فراموش کنند، عنوان کرد: با عنایت خداوند و وحدت و حضور مردم و رهبری‌های داهیانه حضرت امام (ره) رژیم فاسد و مفسد وابسته به اجانب و دیکتاتور شاهنشاهی نابود شد.

حسینی گفت: از بدو پیروزی انقلاب دشمن توطئه‌های زیادی از جنگ هشت ساله تا تحریم‌ها و تهدیدها علیه ملت ایران به راه انداختند و امروز هیچ کشوری نمی‌تواند ادعا کند که در مقدرات این مملکت ما دخالتی داشته باشد.

وی، ایجاد تحول روحی در جامعه را یکی از دستاوردهای انقلاب دانست و یادآور شد: قبل از انقلاب فساد از در و دیوار این مملکت فرو می‌ریخت که انقلاب آمد و ملت ما را پایبند به ارزش‌های الهی و مأنوس با قرآن، جهادگر و نوع دوست تبدیل کرد که تا امروز ادامه دارد و شاهد فداکاری این ملت هستیم.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی، بینش سیاسی ملت ما را بالا برد، افزود: ملت ما امروز در همه عرصه‌ها می‌درخشد و باید قدردان این نعمت‌ها باشیم.

خطیب جمعه دیر با اشاره به اهمیت مسئله تبیین انقلاب، بیان کرد: ارزش استقلال، ثبات و امنیت را نباید فراموش کنیم و در دهه فجر دستاوردهای انقلاب برای نسل جوان تبیین شود.

وی با تاکید بر اینکه بحث کرونا نباید بهانه‌ای شود که ما کلاً برنامه‌ها را تعطیل کنیم، ابراز کرد: برخی برنامه‌ها را می‌توان محدود و مدیریت شده برگزار کرد؛ اجتماعاتی مثل راهپیمایی ۲۲ بهمن نخواهیم داشت اما آذین بندی شهر ربطی به کرونا ندارد.

حسینی بیان کرد: نیروهای انقلابی دستاوردهای انقلاب را در فضای مجازی تبیین کنند.

وی افزود: با وجود همه تحریم‌ها و تهدیدهای دشمن بعد از پیروزی انقلاب گام‌های بلندی در راستای عمران و آبادانی کشور و افتتاح پروژه‌ها برداشته شده است.

امام جمعه دیر با بیان اینکه کسی منکر مشکلات معیشتی و روزمره مردم نیست، اضافه کرد: با این حال در بحث پروژه‌ها کارهای بزرگی انجام شده است و نباید کسی فکر کند چون در مسائل معیشتی مشکل داریم کارهای دیگر انجام نمی‌شود.

حسینی با تاکید بر اینکه نباید فضای مجازی رها باشد، افزود: کسی با توسعه اینترنت و پهنای باند مخالف نیست اما نباید این فضا در اختیار دشمن قرار گیرد و انتظار است کسانی که مسئولیتی دارند فضای مجازی را مدیریت کنند و اینکه اگر وزیری احضار و از او سوال شد نباید حمل بر این شود که می‌خواهند دولت را محاکمه کنند.

وی با بیان اینکه انتقاد کردن آزاد است اما اهانت به دیگران مخصوصاً به مسئولین و رئیس جمهور محکوم است، ادامه داد: بنده توهینی که اخیراً در صداوسیما به ریاست محترم جمهور شد را محکوم می‌کنم اما وقتی صداوسیما عذرخواهی می‌کند دیگر نباید بهانه‌ای برای کوبیدن این رسانه آن هم در فضای جنگ نرم و تبلیغات مسموم دشمن باشد.

خطیب جمعه دیر با محکوم کردن اقدام یکی از نمایندگان مجلس در سیلی زدن به صورت سرباز راهور، تاکید کرد: هر کس در هر مقام و موقعیتی باید به قانون پایبند باشد.

وی با بیان اینکه فرقی بین آمریکای ترامپ و آمریکای اوباما نیست بیان کرد: صبر در مقابل دشمن معنا ندارد و باید صلابت و اقتدار داشت، سگ زرد برادر شغال است.

حسینی با اشاره به یاوه گویی های مقامات رژیم صهیونیستی، افزود: تهدیدات اینها چیزی جز جنگ روانی نیست و چنانچه دست از پا خطا کنند زوال و فروپاشی خود را خواهند دید.

امام جمعه دیر با تبریک روز زن، گفت: زنان ما پیرو راستین برای زهرای اطهر (س) باشند و قدر انقلاب اسلامی که شخصیت و هویت زنان مسلمان را به آنها برگرداند، بدانند.

وی در پایان درگذشت مهرداد میناوند به علت کرونا را به جامعه ورزشی کشور و هواداران پرسپولیس و خانواده اش تسلیت گفت.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط