رفتن به بالا
  • جمعه - 29 ژانویه 2021 - 15:27
  • کد خبر : ۳۱۷۵
  • چاپ خبر : مشکل معلمان حق التدریس شهرستان کنگان رسیدگی شود

مشکل معلمان حق التدریس شهرستان کنگان رسیدگی شود

بوشهر- امام جمعه کنگان گفت: وزارت آموزش و پرورش به مشکل معلمان حق التدریس شهرستان کنگان رسیدگی و طبق قاعده عدل و انصاف عمل کند.

به گزارش صبح بوشهر، حجت الاسلام محمود محمودی در نماز جمعه کنگان با اشاره به گلایه مندی جمعی از معلمین حق التدریس شهرستان کنگان نسبت به تبدیل وضعیت شأن افزود: از همین تریبون از وزارت آموزش و پرورش و مسئولین این دستگاه در استان تقاضا دارم با ورود جدی به این قضیه نگرانی معلمین حق التدریسی در این خطه را حل و سامان بخشند.

وی با تقدیر از پیگیری‌های نماینده مردم جنوب استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولان اظهار امیدواری کرد: با همت و پیگیری مسئولان، دغدغه معلمین عزیز و خانواده‌های آنان برطرف و از تضییع حقوق آنان جلوگیری شود.

خطیب جمعه در بخش دیگر با تبیین فضائل و مناقب بانوی آب و آینه حضرت زهرای مرضیه (سلام الله علیها) و با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های زندگی آن انوار الهی این بود که زندگی شأن نه بر مبنای مرد سالاری و نه زن سالاری بلکه بر پایه عشق و محبت بود گفت: سیره و سبک زندگی امیرالمومنین و حضرت زهرا (سلام الله علیها) بهترین الگوی و سبک زندگی اسلامی است.

وی با تبریک پیشاپیش طلوع چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و تاکید بر تبیین خدمات نظام کارآمد دینی* اظهار نمود: *بازخوانی حقایق انقلاب اسلامی و بیان ظلم‌های بیشمار رژیم ستمشاهی ضروری است.

امام جمعه با انتقاد از کسانی که تلاش می‌کنند رژیم ستمشاهی را بزک و از روی غرض و مرض نظام دینی را تضعیف* کنند عنوان کرد: *امروز وظیفه همگان از جمله اهل قلم، اهل هنر و همه جبهه انقلاب اینست که حقایق را بازگو کنند.

محمودی با اشاره به عمله، نوکر بودن و وابستگی شاه و رژیم شاهنشاهی به آمریکا و تحقیر مردم و مسئولان رژیم سابق توسط استعمار از جمله قانون ظالمانه و لایحه سخیف کاپیتولاسیون گفت: به ثمر نشستن انقلاب اسلامی ایران موجب هویت و عزت بخشیدن به مردمی شد که سالیان متمادی زیر یوغ استکبار بودند.

وی با بیان اینکه منکر برخی مشکلات و کاستی‌ها از جمله تورم، بیکاری و سو مدیریت‌ها در کشور نیستیم، اظهار داشت: یکی از برکات انقلاب اسلامی همین انتخابات و تعیین سرنوشت ملت توسط خود آنهاست.

خطیب جمعه گفت: امروز بزرگترین افتخار جمهوری اسلامی و نظام دینی اینست که در رأس آن یک فقیه اسلام شناس، مرجع تقلید و نایب عام امام زمان (عج) وجود دارد که این مهم موجب تمایز حکومت در ایران اسلامی با تمام حکومت‌ها در سراسر دنیا شده است.

محمودی در ادامه به بررسی بودجه ۱۴۰۰ در مجلس شورای اسلامی و کمیسیون تلفیق و با تاکید بر اینکه مردم انتظار دارند مجلس انقلابی گام‌های بلندی در راستای حل مشکلات اقتصادی بردارد، افزود: ارز ۴۲۰۰ تومانی نتوانست گرانی را کنترل و یارانه ۴۵ هزار تومانی قطعاً کافی نیست و انتظار می‌رود در بودجه سال آینده توجه جدی به قشر آسیب پذیر جامعه شود.

وی اظهار امیدواری کرد: مجلس شورای اسلامی با نگاه تعاملی و بدون پرداختن به حواشی فرصت سوز، طرح‌ها و لوایح همسو با پیشرفت و عدالت را تصویب و دولت هم در مقابل قانون گذاران تسلیم و تمکین کند.

امام جمعه به جشن‌های خونین داعش در استقبال از پدرخوانده خود یعنی بایدن و چراغ سبز دولت جدید آمریکا به ته مانده‌های گروهک تروریستی – تکفیری داعش اشاره و گفت: طومار گروهک تروریستی – کودک کش و تکفیری داعش بدست با کفایت رزمندگان اسلام و مدافعان حرم به فرماندهی سپهبد قهرمان و شهیدمان حاج قاسم سلیمانی در هم پیچیده شد و بقایا و ته مانده‌های این گروهک و حامیان غربی – عبری و عربی شأن بدانند، اگر بخواهند غلطی کنند، سپاه مقتدر قدس و فرماندهی سپاه قدس با قدرت و قوت آنها را در هم خواهند کوبید.

گفتنی است نماز جمعه این هفته در کنگان نیز مانند هفته‌های گذشته با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی در مصلای شهدای محراب برگزار شد.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط