رفتن به بالا
  • دوشنبه - 1 فوریه 2021 - 09:28
  • کد خبر : ۳۳۳۴
  • چاپ خبر : آینده اقتصادی کشور به حوزه گردشگری پیوند خورده است

آینده اقتصادی کشور به حوزه گردشگری پیوند خورده است

بوشهر – وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: آینده اقتصادی کشور به حوزه گردشگری پیوند خورده است.

به گزارش صبح بوشهر، علی اصغر مونسان صبح دوشنبه در آئین افتتاح پروژه‌های حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر ظرفیت بسیار بالایی دارد و به عنوان قطب انرژی و صنایع مادر به شمار می‌رود.

وی یکی از ظرفیت‌های بسیار خوب استان بوشهر را دریا و ساحل دانست و خاطرنشان کرد: طی سال‌های اخیر استفاده خوبی از فرصت دریا شده است و باید همچنان از این ظرفیت بیش از پیش استفاده شود.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از افتتاح هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان پروژه حوزه گردشگری و میراث فرهنگی به مناسبت دهه فجر خبر داد و افزود: تاکنون ۲۲ هزار میلیارد تومان پروژه در این زمینه به بهره‌برداری رسیده است.

وی با اشاره به اینکه در دهه فجر امسال میزان پروژه‌های گردشگری به ۲۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید، این میزان افتتاح پروژه در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی را یک رکورد دانست.

مونسان خاطرنشان کرد: وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با کمترین بودجه دولتی کارهای بزرگی را داشته است، افزود: با استفاده از اقتصاد مردمی پروژه‌های بسیار خوبی صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه حوزه گردشگری با وجود سختی‌های دوران کرونا همچنان زنده و پویا است، گفت: سخت‌ترین شرایط را در سال قبل و امسال داشتیم ولی باز هم این صنعت در حال فعالیت است.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اینکه صنعت گردشگری در آینده در کنار صنعت نفت نقش مهمی در اقتصاد کشور خواهد داشت افزود: گردشگری کشور با تکیه بر مردم رونق دارد و به یک جریان اقتصادی در کشور تبدیل شده است.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط