رفتن به بالا
  • دوشنبه - 1 فوریه 2021 - 10:49
  • کد خبر : ۳۳۷۳
  • چاپ خبر : سالن ها و پلاتوی فرهنگی و هنری استان بوشهر در دهه فجر افتتاح می شود

سالن ها و پلاتوی فرهنگی و هنری استان بوشهر در دهه فجر افتتاح می شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر همزمان با برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری تنگستان از افتتاح سالن و پلاتوی شهر برازجان، سالن شهر آبدان، نگارخانه بندر دیر و مجتمع فرهنگی و هنری عسلویه در دهه فجر خبر داد.

سالن ها و پلاتوی فرهنگی و هنری استان بوشهر در دهه فجر افتتاح می شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر همزمان با برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری تنگستان از افتتاح سالن و پلاتوی شهر برازجان، سالن شهر آبدان، نگارخانه بندر دیر و مجتمع فرهنگی و هنری عسلویه در دهه فجر خبر داد.

به گزارش ایلنا از بوشهر، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر صبح امروز در نشست جمعی از هنرمندان شهرستان تنگستان و مسئولان انجمن‌های فرهنگی و هنری این شهرستان عنوان کرد: در جهت ایجاد انگیزه و شور و نشاط بین هنرمندان هفته فرهنگی و هنری شهرستان تنگستان را که مجموعه‌ای از چندین جشنواره شامل نمایش خیابانی، نمایشنامه نویسی، موسیقی مقامی، شعر، نمایشگاه، و رونمایی از تازه های نشر شهرستان است را برگزار خواهیم کرد و به همین جهت اعتباری را برای این جشنواره در نظر گرفته ایم که اگر شرایط مساعد باشد به شکل حضوری و یا در غیر این صورت به شکل مجازی برگزار خواهیم کرد.

فاطمه کرمپور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به کمبود اعتبارات فرهنگی تصریح کرد: سرانه زیرساخت برای فعالیت های هنرمندان فضای اندکی بوده و در استان نیز به خاطر شرایط تحریم ها و کمبود منابع مالی اجازه کلنگ زنی پروژه های جدید را نداشته ایم تا جایی حتی در شهرستان عسلویه نیز با وجود این همه منابع نفت و گاز مشکلات فراوانی در زمینه زیرساخت ها داریم.

کرمپور در ادامه عنوان کرد: با وجود همه موارد و مشکلات سالن و پلاتوی شهر برازجان و سالن شهر آبدان، نگارخانه بندر دیر و مجتمع فرهنگی و هنری عسلویه را در دهه مبارکه فجر افتتاح خواهیم نمود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر کمک به تجهیز ساختمان جدید انجمن سینمای جوان تنگستان که از طرف فرمانداری تنگستان در اختیار این انجمن قرار گرفته است را جزء برنامه های خود خواند و  گفت : مشکل سیستم خنک کننده دفتر انجمن نمایش اهرم را هم به زودی برطرف نموده و کتابخانه انجمن شعر و ادب اهرم را نیز با کتب تخصصی تجهیز خواهیم نمود ضمن آنکه مبلغ 110 میلیون تومان نیز جهت خرید کتاب های نویسندگان استان اختصاص داده شده است و در همین راستا برای خرید آثار نویسندگان تنگسانی نیز آمادگی داریم.

کرم پور در پایان با تشریح وضعیت سخت هنرمندان از هنگام محدودیت های ایجاد شده ناشی از همه گیری ویروس کرونا تصریح کرد: در شرایط کرونایی بیشترین آسیب را هنرمندان دیده اند و در راستای تغییر این شرایط  خوشبختانه مجوز اجراهای عمومی را صادر کرده ایم که هنرمندان می توانند با یک سوم ظرفیت سالن و با هماهنگی فرمانداران آثار خود را به روی صحنه ببرند.

گفتنی است در این جلسه که با حضور غلامحسین کرمی نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی ، رفیعی پور فرماندار تنگستان ، برزگر رئیس انجمن سینمای جوان استان، محمدعلی بهزادی سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تنگستان  و تعدادی از هنرمندان شهرستان در محل پلاتو مجتمع فرهنگی و هنری اهرم برگزار شد، هنرمندان شهرهای اهرم و دلوار و مسئولان انجمن های فرهنگی و هنری مربوطه  مطالبات و خواسته های خود در حوزه فرهنگ و هنر شهرستان را با مسئولان مطرح کردند.

منبع : خبرگزاری ایلنا

اخبار مرتبط