رفتن به بالا
  • دوشنبه - 1 فوریه 2021 - 03:27
  • کد خبر : ۳۳۲۲
  • چاپ خبر : پلاک کوبی دام‌ها در استان بوشهر/ دامداران ملزم به مشارکت هستند

پلاک کوبی دام‌ها در استان بوشهر/ دامداران ملزم به مشارکت هستند

بوشهر – رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر خاطرنشان کرد: عملیات پلاک کوبی دام‌های سبک و سنگین استان بوشهر توسط این سازمان آغاز شد.

ضرغام حیدریه در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با گرامیداشت دهه مبارک فجر، اظهار داشت: از برنامه‌های نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان در این ایام می‌توان به ارائه خدمات مشاوره‌ای رایگان، برپایی میز خدمت در روستاها و مناطق عشایری، افتتاح طرح‌های مختلف اشاره کرد.

وی از اجرای طرح «هر هفته یک مرکز» خبر داد و اضافه کرد: سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر در راستای دانش‌گستری و افزایش نفوذ دانش در محیط کشاورزی و ارتقای شاخص سرمایه‌گذاری بخش کشاورزی در حال سازمان‌دهی ایجاد مراکزی در استان است.

حیدریه ادامه داد: این مراکز در قالب مراکز توان‌افزایی و مهارت‌آموزی تخصصی کشاورزی است که تحقق سیاست آموزشی مهارت‌محوری به جای ادبیات محوری را دنبال خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی فراهم‌آوری دسترسی راحت بهره‌برداران به خدمات فنی و مشاوره‌ای، عمومیت بخشی کاربرد فناوری‌های جدید و.. را بر عهده دارد.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر خاطرنشان کرد: عملیات پلاک کوبی دام‌های سبک و سنگین استان بوشهر توسط این سازمان آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه در صورت عدم اجرای طرح توسط دامداران، دام‌های فاقد هویت به عنوان دام قاچاق محسوب می‌شوند، گفت: دامداران ملزم به مشارکت در این طرح بوده و جهت کسب اطلاعات دقیق می‌توانند به مراکز خدمات کشاورزی غیر دولتی مراجعه کنند.

حیدریه با تاکید بر مزایای هویت گذاری دام‌ها همچون شناسنامه دار شدن، قابلیت ردیابی و شناسایی دام‌های استان، افزود: تمامی اقدامات لازم در خصوص پلاک کوبی توسط مأمورین آموزش دیده و ذی صلاح انجام می‌شود.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط