رفتن به بالا
  • جمعه - 5 فوریه 2021 - 21:27
  • کد خبر : ۳۶۷۷
  • چاپ خبر : گام دوم انقلاب باید با نیروهای جدید و تازه نفس پیموده شود

گام دوم انقلاب باید با نیروهای جدید و تازه نفس پیموده شود

گناوه- امام جمعه گناوه گفت: گام دوم انقلاب باید با نیروهای جدید و تازه نفس و ایده‌ها و ابتکارات جدید پیموده شوند و از ظرفیت بی نظیر و بی بدیل جوانان در تمام عرصه‌ها استفاده شود.

به گزارش صبح بوشهر، حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه گناوه با اشاره به بحث دولت جوان حزب اللهی در اندیشه مقام معظم رهبری اظهار داشت: بحث دولت جوان حزب الهی، در ادبیات رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی یک باور جدید نیست چرا که هویت انقلاب اسلامی به جوانان کشور گره خورده است.

امام جمعه گناوه با بیان اینکه امروز حضور جوانان در گرفتاری‌ها و مشکلات باعث گره گشایی است افزود: وقتی طریقت حرکت انقلاب به سمت احتمال کمرنگ شدن حضور جوانان پیش رفته است این امر مهم از سوی مقام معظم رهبری که پرچمدار اهداف انقلاب است، مورد تاکید افزون قرار می‌گیرد.

حجت الاسلام رکنی حسینی ادامه داد: گام دوم انقلاب باید با نیروهای جدید و تازه نفس و ایده‌ها و ابتکارات جدید پیموده شوند و از ظرفیت بی نظیر و بی بدیل جوانان در تمام عرصه‌ها استفاده شود اما این به معنای آن میانسال زدایی نیست بلکه باید از تجربیات آنها نیز استفاده کرد.

امام جمعه گناوه با اشاره به اعلام سیاست‌های خارجی دولت آمریکا توسط رئیس جمهور جدید این کشور گفت: اگر چه رئیس جمهوری آمریکا سیاست خود را در مورد ایران اسلامی و افغانستان اعلام نکرد اما دولت جدید این کشور با ساختار چند بعدی از تحریم‌ها توسط دولت آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران مواجه است.

وی بیان کرد: در موقعیت فعلی کشور همه مسئولان، نخبگان و کسانی که دستی بر چرخه سیاست گذاری کشور دارند باید یک صدای واحد باشند و هیچکس حق نشان دادن ضعف و وادادگی را ندارد زیرا نشان دادن ضعف باعث می‌شود که دشمن به خود جرأت توطئه بیشتر علیه کشور ما را خواهد داد.

امام جمعه گناوه با اشاره به فرمایش رهبری که تنها چیزی که ما می‌توانیم از برجام مطالبه کنیم رفع تحریم‌ها است اضافه کرد: خاصیت برجام باید تحریم‌ها را بردارد.

حجت الاسلام رکنی حسینی با اشاره به اینکه تعدادی از کشورها در تلاشند تا عربستان را به عنوان کشور جدید وارد مذاکرات برجام کنند بیان کرد: پاریس و رئیس جمهور فرانسه با مطرح کردن این موضوع به دنبال منافع خود و پر کردن کیسه از پول‌های سعودی و خوش رقصی برای عربستان است و قطعاً اینگونه یاوه گویی ها از سوی هر کشوری بر علیه جمهوری اسلامی بی پاسخ نخواهد ماند.

امام جمعه با تبریک روز ۱۹ بهمن، روز نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی یادآور شد: جان برکفان نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران باعث افتخار ایران اسلامی هستند و با تقدیم شهدای والامقام در ۸ سال دفاع مقدس از این سرزمین صیانت و حفاظت کرد.

وی با اشاره به قرار گرفتن در آستانه یوم الله ۲۲ بهمن سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی گفت: یوم الله ۲۲ بهمن یادآور رشادت‌ها و ازخودگذشتگی‌های ملت سرافراز ایران اسلامی است که با حمایت‌ها و هدایت‌های حضرت امام (ره) رژیم ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی را سرنگون کنند.

امام جمعه گناوه گفت: امسال ۲۲ بهمن را باشکوه‌تر از هر سال گرامی می‌داریم تا به دشمنان بفهمانیم که با گذشت ۴۳ سال از عمر پربرکت انقلاب اسلامی و علیرغم همه مشکلات، تهدیدها، تحریم‌ها و کاستی‌ها و گرانی‌ها و تبعیض‌ها اما ملت همچنان به اهداف و ارزش‌های انقلاب وفادار است و ان شاالله این انقلاب را به صاحب اصلیش (عج) تحویل دهد.

امام جمعه گناوه با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و پرهیز از عادی انگاری در مقابله با کرونا عنوان کرد: عادی انگاری قطعاً باعث افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا خواهد شد.

وی اضافه کرد: افزایش حضور مسافران به شهر می‌تواند آسیب پذیر باشد و باید پروتکل‌های بهداشتی هر چه بیشتر در بازار و شهر و مراسم‌ها عزاداری‌ها رعایت شود.

امام جمعه گناوه عنوان کرد: اگر وضعیت شهر از نظر رنگ بندی ستاد مقابله با کرونا آبی یا زرد اعلام شد به معنای آن نیست که پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری را رعایت نکنیم لذا همه مردم و بازاریان و اصناف و سایر اقشار که همیشه در رعایت نکات و دستورالعمل‌های بهداشتی و کمک‌های مومنانه همراه بوده‌اند باز هم درخواست می‌شود نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی رعایت کنند.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط