رفتن به بالا
  • شنبه - 6 فوریه 2021 - 09:27
  • کد خبر : ۳۷۰۱
  • چاپ خبر : فعالیت ۹۰ هزار هیئت شناسنامه‌دار/ منویات رهبری نصب‌العین ما است

فعالیت ۹۰ هزار هیئت شناسنامه‌دار/ منویات رهبری نصب‌العین ما است

بوشهر – رئیس شورای هیئت‌های مذهبی کشور با اشاره به فعالیت ۹۰ هزار هیئت شناسنامه‌دار گفت: منویات مقام معظم رهبری خطاب به جامعه مداحان را نصب العین خود قرار می‌دهیم.

نوشاد نوشادی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در ارتباط تصویری با جمعی از مداحان کشور در سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) اظهار داشت: همانگونه که رهبر معظم انقلاب تاکید فرمودند مداحی پدیده‌ای ویژه و منحصر بفرد است و موضوع کار مداح از عالی‌ترین موضوعات یعنی ستایشگری اهل‌بیت، و وظیفه او گسترش دادن الگوی زیست نبوی، علوی و فاطمی و ترویج اندیشه‌ها و درس‌های آن بزرگواران است.

وی با اشاره به فعالیت ۹۰ هزار هیئت مذهبی شناسنامه دار در کشور گفت: توصیه و تاکید به جای رهبر انقلاب که فرمودند هیئت باید به شکل هیئت باقی بماند می‌بایست نصب العین همه مداحان و شعرای آئینی کشور قرار بگیرد و استفاده از مطالب متقن و محکم و متین مورد توجه جدی باشد.

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی کشور حفظ ادب اسلامی و پرهیز از بدگویی و بدزبانی در جامعه را توصیه مؤکد مقام عظمای ولایت برشمرد و گفت: همانگونه که جامعه مداحان کشور در طول تاریخ با تاسی از فرهنگ غنی و ارزشمند معارف اهل بیت (ع) همواره الگو واسوه اخلاق در رفتار و گفتار بوده‌اند بی تردید امروزه نیز می‌بایست در انتخاب اشعار و استناد به متون تاریخی از منزه ترین و اخلاق مدار ترین منابع بهره گیرند.

وی خرسندی ولی امر مسلمین جهان از حرکت رو به رشد دستگاه‌های تبلیغی کشور از جمله بخش مداحی را مایه افتخار و مباهات دانست و خواستار استمرار ابتکارات خوب مداحان و مسئولین هیئت‌های مذهبی در مناسبت‌های ماه مبارک رمضان و عزاداری‌های خاندان عصمت و طهارت (ع) شد.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط