رفتن به بالا
  • یکشنبه - 7 فوریه 2021 - 21:29
  • کد خبر : ۳۸۰۹
  • چاپ خبر : لزوم خودکفایی در تولید جنگ افزارها

لزوم خودکفایی در تولید جنگ افزارها

بوشهر – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: در تولید جنگ افزارها باید به خودکفایی و مرجعیت برسیم.

به گزارش صبح بوشهر، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری پیش از ظهر یکشنبه در نشست با جمعی از فرماندهان پایگاه ششم شکاری شهید یاسینی بوشهر اظهار داشت: اقتدار دفاعی به عنوان یکی از مهمترین مؤلفه‌های قدرت محسوب می‌شود.

وی با اشاره به جایگاه ویژه نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران در ساختار هندسه اقتدار نظام بیان کرد: نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف سخت افزاری و نرم افزاری دارای توانمندی‌های بسیار اقتدار آفرین برای نظام بوده و هست.

امام جمعه بوشهر یکی از مسائل ضروری را داشتن توانمندی در عرصه سخت افزاری دانش هوایی دانست و اضافه کرد: نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران یکی از موفق ترین ارکان پیشرفت و عرصه دفاع از نظام بوده است.

وی با اشاره به نقش مهم نیروی هوایی در قدرت‌آفرینی برای ایران اسلامی افزود: باید در عرصه نرم افزار و تولید دانش هوایی به پیشرفت‌های فوق العاده ای برسیم که نه تنها به خودکفایی بلکه به مرجعیت در عرصه تولید دانش هوایی دست پیدا کنیم.

آیت‌الله صفایی بوشهری با تاکید بر لزوم دستیابی به خودکفایی و مرجعیت در عرصه ساخت و تأمین قطعات مورد نیاز و همچنین تولید جنگ افزارها افزود: نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران هم اکنون در عرصه قدرت و مدیریت عملیات‌های هوایی، در جهان زبانزد است.

وی با بیان اینکه در هندسه نظامی باید خدامحوری خیلی مورد توجه قرار گیرد، افزود: در ساختار نیروی‌های مسلح گذشته از دانش لازم است ایمان، تقوا، اخلاق، اتکا به خدا و توانمندی‌های فرهنگی و اعتقادی بسیار مورد توجه قرار گیرد چون یک ارتش اگر خدا داشت پیروز است اما اگر با خدا نبود هر چند تجهیزات بسیاری داشته باشد موفق نخواهد بود.

آیت الله صفایی بوشهری بیان کرد: در عرصه ولایتمداری نیروی‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران، ولایتمدار و تابع فرماندهی کل قوا هستند و این از افتخارات نیروی‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران است که لشکر خدا هستند.

در پایان این نشست لوح تقدیری از طرف امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش بابت حمایت‌های آیت الله صفایی بوشهری از نیروهای مسلح به خصوص نیروی هوایی به ایشان اهدا شد.

در بخشی از این لوح آمده است: شایسته است از زحمات بی دریغ و مساعی ارزشمند و اهتمام ویژه جنابعالی به حوزه جونان مخصوصاً خلبانان جان بر کف نیروی هوایی مستقر در پایگاه شکاری خلبان شهید علیرضا یاسینی قدردانی نموده و امیدواریم با توکل به خداوند منان و توسل به اهل بیت عصمت طهارت در همه عرصه‌های زندگی مشحون از عطر خوش نواز الهی باشید و به عنوان خدمتگذار دین مبین اسلام، گام‌های مستحکم و مستمری را بردارید.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط