رفتن به بالا
  • پنج‌شنبه - 11 فوریه 2021 - 09:29
  • کد خبر : ۴۰۶۴
  • چاپ خبر : درمانگاه‌های تخصصی و عمومی در استان بوشهر توسعه یابد

درمانگاه‌های تخصصی و عمومی در استان بوشهر توسعه یابد

بوشهر – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: درمانگاه‌های تخصصی و عمومی در استان بوشهر توسعه یابد.

به گزارش صبح بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری صبح پنجشنبه در آئین افتتاح مرکز جراحی و کلینیک عرفان بوشهر اظهار داشت: در استان بوشهر شاهد اقدامات خوب برای توسعه زیرساخت‌های درمانی طی ۱۰ سال گذشته هستیم.

وی با اشاره به بهبود وضعیت تجهیزات پزشکی و پزشکان متخصص در استان خاطرنشان کرد: یکی از نیازهای استان افزایش تعداد دستگاه‌های دیالیز است که باید با جدیت در دستور کار قرار گیرد.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر استفاده مناسب از ظرفیت خیرین برای توسعه زیرساخت‌های درمانی بیان کرد: مصوبه بیمارستان تخصصی و بین‌المللی قلب بوشهر باید اجرایی، عملیاتی و اعتبارات لازم آن تأمین شود.

وی با بیان اینکه مشارکت خیران در عرصه توسعه فضای سلامت حرکتی بسیار صحیح در فضای پیشرفت، توسعه و خدمت به مردم است افزود: امید می‌رود مشارکت خانواده خیر در عرصه سلامت در راه‌اندازی مرکز جراحی و کلینیک تخصصی ایثار بوشهر به عنوان الگو در جامعه معرفی شود.

صفایی بوشهری با اشاره به ظرفیت بالای استان بوشهر در حوزه درمان و تولید دارو با محور دریاپایه افزود: در بخش سخت‌افزاری و احداث درمانگاه‌های تخصصی و عمومی هر چند طرح‌های مهمی اجرا شده ولی تا رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله زیاد است.

وی با تاکید بر تدوین نقشه آمایشی در حوزه بهداشت و درمان استان بوشهر خاطر نشان کرد: با تدوین نقشه آمایشی و شناسایی تمامی ظرفیت‌های درمانی و بهداشتی، باید زمینه مشارکت بخش خصوصی و توسعه سرمایه‌گذاری در حوزه درمان فراهم شود.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط