رفتن به بالا
  • دوشنبه - 15 فوریه 2021 - 15:27
  • کد خبر : ۴۲۹۷
  • چاپ خبر : افزایش بیماران بستری کرونایی در استان بوشهر/ دو فوتی جدید ثبت شد

افزایش بیماران بستری کرونایی در استان بوشهر/ دو فوتی جدید ثبت شد

بوشهر- رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از افزایش بیماران بستری کرونایی در استان خبر داد و گفت: در حال حاضر ۹۶ بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری هستند.

به گزارش صبح بوشهر، سعید کشمیری در گفت‌وگو با خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۷ بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری‌شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته ۲۳ مورد از بستری‌های بخش‌های کرونایی در استان بوشهر با حال خوب از بیمارستان مرخص شده‌اند که از این تعداد ۹ مورد مثبت قطعی بوده‌اند.

دو فوتی جدید در استان

وی گفت: متأسفانه امروز دو مورد فوتی ناشی از ابتلاء به کرونا، آقایی با ۶۹ سال سن با سابقه بیماری زمینه‌ای فشار خون و قلبی عروقی و خانمی با ۵۹ سال سن با سابقه بیماری زمینه‌ای فشار خون در استان بوشهر به ثبت رسید.

دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر بابیان اینکه هم‌اکنون ۱۶ مورد در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند افزود: از این تعداد در حال حاضر ۶ مورد از آن‌ها با کمک دستگاه تنفس می‌کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: کل موارد مثبت از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان بوشهر تاکنون ۱۹ هزار و ۴۸۶ بوده است.

جانباختگان کرونا به ۸۷۰ نفر رسید

دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: متأسفانه مجموع جان‌باختگان کرونا در استان بوشهر تا ۲۷ بهمن‌ماه ۸۷۰ مورد بوده است که از این تعداد ۸۵۸ نفر مورد مثبت قطعی و ۱۲ نفر مورد مشکوک بوده‌اند.

دکتر کشمیری بیان داشت: افزایش آمار مبتلایان زنگ خطری برای استان است که نیازمند رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط تمام افراد است.

دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: از آحاد مردم خواهشمندیم دورهمی‌ها را به حداقل برسانند و استفاده از ماسک را فراموش نکنند.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط