رفتن به بالا
  • دوشنبه - 15 فوریه 2021 - 15:28
  • کد خبر : ۴۳۲۱
  • چاپ خبر : حفاظت از حیات وحش تقویت می‌شود/ گسترش پاسگاه‌های محیط‌بانی

حفاظت از حیات وحش تقویت می‌شود/ گسترش پاسگاه‌های محیط‌بانی

بوشهر – فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور از گسترش پاسگاه‌های محیط‌بانی خبر داد و بیان کرد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته، حفاظت از حیات وحش تقویت می‌شود.

به گزارش صبح بوشهر، جمشید محبت‌خانی صبح دوشنبه در مراسم افتتاح پاسگاه محیط بانی ضامن آهو در منطقه حفاظت شده مند در استان بوشهر اظهار داشت: حفاظت و حراست از محیط زیست یک وظیفه همگانی است که باید مشارکت گسترده را در این زمینه شاهد باشیم.

وی با اشاره به اینکه وظیفه حفاظت از محیط زیست دارای ثواب اخروی است خاطرنشان کرد: محیط بانان وفق آموزه‌های دینی در راه حفاظت از طبیعت اقدام می‌کنند که جای تقدیر و تشکر دارد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور از گسترش پاسگاه‌های محیط‌بانی خبر داد و بیان کرد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته، حفاظت از حیات وحش تقویت می‌شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر نیز گفت: پاسگاه محیط بانی ضامن آهو در منطقه حفاظت شده مند دومین پاسگاه محیط بانی منطقه است که در راستای حفاظت از حیات وحش منطقه احداث و تجهیز شده است.

فرهاد قلی نژاد ضمن تشکر از محیط بانان سخت کوش منطقه حفاظت شده مند گفت: همکاری مردم و ساکنین منطقه در حفاظت از گونه آهو مطلوب بوده و این پاسگاه به نام ضامن آهو، حضرت امام رضا (ع) نامگذاری شده است.

منطقه حفاظت شده مند یکی از مهمترین مناطق حفاظت شده کشور و از زیستگاه‌های مهم گونه آهوی شنی است که تحت مدیریت و حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست قرار دارد.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط