رفتن به بالا
  • سه‌شنبه - 16 فوریه 2021 - 09:28
  • کد خبر : ۴۳۵۵
  • چاپ خبر : نبود تبلت باعث ترک تحصیل هیچ دانش‌آموزی در استان بوشهر نشده است

نبود تبلت باعث ترک تحصیل هیچ دانش‌آموزی در استان بوشهر نشده است

بوشهر- مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: در استان مشاهده نشده که دانش‌آموزی بخاطر نبود تبلت اقدام به ترک تحصیل کند.

به گزارش صبح بوشهر، علیمراد کرمی صبح سه‌شنبه در نشست با مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر اظهار داشت: با توجه به شیوع کرونا یکی از نیازهای اساسی دانش‌آموزان دسترسی به گوشی یا تبلت بود که برخی از دانش‌آموزان فاقد امکانات لازم بودند.

وی با اشاره به شناسایی ۱۰ هزار دانش آموز نیازمند و فاقد تبلت و یا گوشی هوشمند در استان بوشهر افزود: بیش از ۷۰ درصد این افراد صاحب تبلت و یا گوشی هوشمند شدند و ۳۰ درصد دیگر یا مشکل تبلت آنها از قبل توسط خیران و بستگان خانواده حل شد و یا تلاشی برای دریافت آن نداشتند.

کرمی بیان کرد: چهار هزار و ۵۰۰ دستگاه تبلت توسط کمیته امداد استان، هزار تبلت از طریق سرانه آموزشی و خیران، ۵۰۰ دستگاه توسط مرکز آمار ایران، ۲۴۳ دستگاه با مشارکت سازمان استثنایی و ۲۰۰ دستگاه توسط بانک ملی تأمین شده است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به تأمین تبلت آموزشی برای همه دانش‌آموزان استثنایی استان بوشهر بیان کرد: در استان مشاهده نشده که دانش‌آموزی بخاطر نبود تبلت اقدام به ترک تحصیل کند.

وی اضافه کرد: در این زمینه چنانچه دانش‌آموزی نیز به دلیل نداشتن تبلت تصمیم به ترک تحصیل داشته باشد نیز به هر شکلی که شده نیاز وی برطرف خواهد شد.

کرمی به همکاری با کمیته امداد در خصوص رسیدگی و رفع مشکلات بیشتر دانش آموزان نیازمند اعلام آمادگی کرد و گفت: برای راه اندازی مراکز نیکوکاری در سطح مدارس دارای ظرفیت استان و همچنین مشارکت در طرح جشن نیکوکاری پایان سال آماده همکاری هستیم.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط