رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 24 فوریه 2021 - 10:48
  • کد خبر : ۴۶۸۱
  • چاپ خبر : افتتاح بیمارستان 110 تخت خوابی هسته‌ای بوشهر با فرمان رئیس جمهور

افتتاح بیمارستان 110 تخت خوابی هسته‌ای بوشهر با فرمان رئیس جمهور

بیمارستان شهدای هسته‌ای و اورژانس پرتوی بوشهر با فرمان ویدئوکنفرانسی رئیس‌جمهور افتتاح شد.

افتتاح بیمارستان 110 تخت خوابی هسته‌ای بوشهر با فرمان رئیس جمهور

بیمارستان شهدای هسته‌ای و اورژانس پرتوی بوشهر با فرمان ویدئوکنفرانسی رئیس‌جمهور افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از  بوشهر، در آیینی با فرمان رئیس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس و با حضور معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صبح امروز بیمارستان شهدای هسته‌ای و اورژانس پرتوی بوشهر افتتاح شد.

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این آیین با بیان اینکه بیمارستان 110 تختی بوشهر به یاد شهدای هسته‌ای افتتاح شده است اظهار داشت: این بیمارستان زیرساخت‌های لازم در عرصه حوادث احتمالی هسته‌ای دارد و دارای تخت‌های مراقبت‌های ویژه و اورژانس پرتوی است.

ایرج حریرچی با بیان اینکه بیمارستان شهدای هسته‌‌ای بوشهر قابلیت ارائه خدمت عمومی به مردم  همه شرایط  را دارد تصریح کرد: خدمات درمانی و بهداشتی کرونایی در بیمارستان شهدای هسته‌ای بوشهر ارائه می‌شود و با افتتاح این بیمارستان تمامی خدمات در رسیدگی به بیماران کرونایی از بیمارستان شهدای خلیج فارس به این بیمارستان انتقال یافته است.

وی تعداد تخت‌های بستری بیمارستان‌های استان بوشهر قبل از سال 1392 را کمتر از یک‌هزار تخت دانست و گفت: با افتتاح بیمارستان شهدای هسته‌ای بوشهر تعداد تخت‌‌های بستری استان بوشهر به یک‌هزار و 700 تخت افزایش یافته است.

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه از یک‌هزار و 700 تخت  بیمارستانی استان بوشهربیش از 70 درصد آن در این دولت ساخته شده است  افزود: این در حالی است که اکنون 500 تخت بستری در استان بوشهر در حال ساخت است.

حریرچی تاکید کرد:  با افتتاح این بیمارستان هدف گیری 85 تا 90 درصد همه بیماری‌های مردم در استان بوشهر درمان شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر هم در این آیین با اشاره به ویژگی‌های بیمارستان 110 تختخوابی شهدای هسته‌ای بوشهر اظهار داشت: در این مرکز درمانی نخستین اورژانس حوادث پرتوی کشور راه‌اندازی شده است.

 سعید کشمیری با اشاره به ساخت بیمارستان شهدای هسته‌ای بوشهر در مدت 3 سال تصریح کرد: این بیمارستان با زیربنای 8 هزار مترمربع زیربنا شامل بخش‌های جراحی، تحت نظر اورژانس، ICU برای خدمات عمومی و هسته‌ای است.

وی با بیان اینکه این بیمارستان با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، استانداری و نیروگاه اتمی بوشهر احداث‌ شده است خاطر نشان کرد:  بیمارستان 110 تختخوابی شهدای هسته‌ای بوشهر با سرمایه‌گذاری 180 میلیارد تومان ساخته شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر هزینه ساختمانی این بیمارستان را 100 میلیارد تومان دانست و گفت: برای تجهیز این مرکز درمانی افزون 80  میلیارد از محل اعتبارات استانی، سازمان انرژی اتمی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هزینه شده‌ است.

منبع : خبرگزاری ایلنا

اخبار مرتبط