رفتن به بالا
  • یکشنبه - 28 فوریه 2021 - 03:28
  • کد خبر : ۴۹۱۰
  • چاپ خبر : سامانه جدید بارشی وارد استان بوشهر می‌شود

سامانه جدید بارشی وارد استان بوشهر می‌شود

بوشهر – کارشناسی اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر گفت: سامانه جدید بارشی وارد استان بوشهر می‌شود.

پیام مساعدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد در ساعاتی از وقت امروز و فردا با وزش بادهای شمالی بر روی دریا، سواحل استان عمدتاً در قسمت‌های مرکزی و جنوبی به نسبت مواج و متلاطم است.

وی اضافه کرد: همچنین از اواخر روز یکشنبه هفته پیش رو، با نفوذ تدریجی سامانه ناپایداری به استان، بر پوشش ابرها در آسمان افزوده خواهد شد.

کارشناسی اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: با تقویت فعالیت این سامانه طی روز دوشنبه، وقوع بارش پراکنده و خفیف باران به همراه وزش باد پیش بینی می‌شود.

وی بیان کرد: برای ساعات آینده در استان بوشهر آسمان صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی و در برخی ساعات وزش باد و فردا در برخی نقاط مه صبحگاهی خواهد بود.

مساعدی ادامه داد: جهت وزش باد غالباً شمال غربی تا شمال شرقی با سرعت ۸ تا ۳۴ کیلومتر در ساعت و بر روی دریا در نواحی مرکزی و جنوبی ۱۲ تا ۴۰ و در فراساحل جنوبی ۱۶ تا ۴۶ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

وی افزود: طی این مدت ارتفاع موج دریا بین ۶۰ تا ۱۲۰ و در فراساحل مرکزی ۱۵۰ سانتیمتر و در سواحل جنوبی ۹۰ تا ۱۵۰ و در فراساحل ۱۲۰ تا ۱۸۰ سانتیمتر خواهد بود.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط