رفتن به بالا
  • یکشنبه - 28 فوریه 2021 - 03:27
  • کد خبر : ۴۸۹۸
  • چاپ خبر : گره‌گشایی از مشکل یک مسلمان کمتر از اعتکاف نیست

گره‌گشایی از مشکل یک مسلمان کمتر از اعتکاف نیست

بوشهر- امام‌جمعه دیر با اشاره به لغو مراسم اعتکاف به خاطر شرایط کرونایی، گفت: گره‌گشایی از مشکل یک مسلمان کمتر از اعتکاف نیست.

به گزارش صبح بوشهر، حجت الاسلام سیدعلی حسینی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته بندر دیر اظهار داشت: بسیاری از بیماری‌هایی که ما داریم بر اثر بی تقوایی است.

امام جمعه بندر دیر با اشاره به آغاز هفته امور تربیتی و گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر، افزود: نقش نهاد امور تربیتی بویژه در دهه ۶۰ برجسته بود.

وی ادامه داد: معلمان و مربیان علاوه بر نقش مهمی که در تربیت دانش آموزان و حضور آنها در جبهه داشتند بعد از دفاع مقدس هم در سنگر مدارس در مقابله با شبیخون فرهنگی دشمن تأثیرگذار بودند و هستند.

حسینی عنوان کرد: آموزش بدون پرورش راه به جایی نمی‌برد و همان بلایی سر جوامع می‌آورد که امروز جامعه غربی آن را احساس می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه معلم در اسلام از جایگاه بالایی برخوردار است، یادآور شد: در کنار معلم نباید نقش خانواده را نادیده بگیریم.

پاسدار اهداف شهدا باشیم

حسینی افزود: نسلی خودباور، مؤمن، خلاق، عزت طلب و استقلال طلب و ظلم ستیز تربیت کنیم تا آینده درخشانی برای جامعه اسلامی رقم بزنیم.

وی با تسلیت سالروز وفات حضرت زینب سلام الله علیها، گفت: این بانوی بزرگوار بعد از شهادت برادرش با صبر و خطبه‌های آتشین در کنار امام سجاد (ع) دشمنان را رسوا کرد.

خطیب جمعه دیر با بیان اینکه باید پیام شهدا را به نسل امروز منتقل کنیم، اضافه کرد: خانواده‌های شهدا مایه خیر و برکت جامعه هستند.

وی بیان کرد: مادران شهدا عزیزترین و محبوب ترین چیز خود که فرزندانشان بود را فدا کردند که باید با پاسداری از اهداف شهدا دین خود را ادا کنیم.

امام جمعه دیر در رابطه با روز ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان، خاطرنشان کرد: ضمن تقدیر از تلاش‌های مسئولین دولتی و اصناف اما مردم ما همچنان از نحوه توزیع برخی اقلام اساسی گلایه مند هستند.

وی درباره سالروز تأسیس کمیته امداد، ابراز کرد: کمیته امداد از بدو انقلاب در عرصه‌های مختلف فقرزدایی و معیشتی، ایجاد اشتغال و مسکن با کمک مردم گام‌های بلندی برداشته است.

حسینی با اشاره به لغو مراسم اعتکاف بخاطر شرایط کرونایی، گفت: گره گشایی از مشکل یک مسلمان کمتر از اعتکاف نیست.

امام جمعه دیر گفت: در موقعیتی که دشمن برای برداشتن تحریم‌های فلج کننده شرط می‌گذارد ما باید مفهوم دینی استقامت و صبر را به یک حرکت جمعی تبدیل کنیم.

وی بیان داشت: اگر مسئولین برای مردم کار نکنند و به مشکلات مردم بی توجهی کنند، خداوند واکنش تندی در برابر آنها خواهد داشت.

یک صدای واحد از کشور به گوش دشمن برسد

حسینی افزود: مردم در انتخابات آینده حضور پرشور و انتخاب درست داشته باشند و تحت تأثیر شعارها و تهمت‌ها قرار نگیرند.

امام جمعه بندر دیر درباره برجام یادآور شد: اجرای پروتکل الحاقی داوطلبانه بوده است و اکنون که مجلس بخاطر نقض عهد دشمن، لغو آن را تصویب کرده است آن وقت اروپایی‌ها ما را به نقض تعهدات متهم می‌کنند.

وی با بیان اینکه باید یک صدای واحد از کشور به گوش دشمن برسد، ادامه داد: تفاهم نامه اخیر بین آژانس بین المللی انرژی اتمی و سازمان انرژی اتمی ایران ضربه‌ای به مصوبه مجلس نمی‌شود.

حسینی با تاکید بر اینکه مصوبه اخیر مجلس بسیار خوب است، افزود: این مصوبه دشمن را بر سر دوراهی قرار می‌دهد، اگر تحریم‌ها را لغو کردند برای ما یک پیروزی است و اگر لغو نکردند ما از این پس امتیاز مفت به آنها نخواهیم داد.

امام جمعه بندر دیر گفت: ایران بر اساس فکر و مبانی اسلامی سلاح‌های کشتار جمعی را تولید نمی‌کند والا دشمنان غلط می‌کنند که بگویند ما جلوی ایران را می‌توانیم بگیریم.

وی افزود: در قضیه هسته‌ای صلح آمیز مانند دیگر قضایا از آن عقب نشینی نخواهیم کرد و با قدرت پیش می‌رویم.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط