رفتن به بالا
  • سه‌شنبه - 16 مارس 2021 - 09:27
  • کد خبر : ۵۲۶۲
  • چاپ خبر : فعالان مساجد استان بوشهر توانمندسازی می‌شوند

فعالان مساجد استان بوشهر توانمندسازی می‌شوند

بوشهر – مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر گفت: خدام، هیئت امنا، روحانیون و پایگاه‌های بسیج مساجد استان بوشهر طی یک برنامه پنج ساله توانمندسازی می‌شوند.

به گزارش صبح بوشهر، حجت‌الاسلام محمدرضا طاهری صبح دوشنبه در نشست بررسی و تدوین سند چشم‌انداز پنج ساله مساجد استان بوشهر اظهار داشت: مساجد از جایگاه ویژه‌ای در جوامع اسلامی برخوردار هستند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر اضافه کرد: برنامه‌ریزی و اقدامات کارشناسی به منظور ساماندهی مساجد و همچنین تعریف مسجد طراز انقلاب اسلامی و راه‌های رسیدن به نقطه مطلوب ضروری است.

وی تصریح کرد: در گام اول این حرکت تعریف فرآیند مؤثری برای استقرار روحانی در مساجد بدون روحانی استان به منظور اقامه سه نوبت نماز جماعت در مساجد و تقویت نقش انقلابی و اجتماعی مساجد باید انجام شود.

طاهری با تأکید بر لزوم آموزش مؤثرین مساجد افزود: آموزش خدام، هیئت امنا، روحانیون و پایگاه‌های بسیج مرتبط با مساجد در این طرح باید مورد توجه قرار بگیرد، چرا که تغییر عملکرد و گفتمان‌سازی از طریق ارائه آموزش‌های کاربردی اتفاق می‌افتد.

وی با بیان اینکه در تدوین سند چشم‌انداز مساجد استان، سهم و نقش نهادهای مختلف تعریف می‌شود، اضافه کرد: برای ارائه تعریف مناسبی از مسجد مطلوب که تصویر ذهنی کاملی از مسجد به مخاطب ارائه دهد، لازم است محوریت روحانیت در مساجد و همچنین جوان‌سازی هیئت امنای مساجد مورد اهتمام قرار بگیرد.

علیرضا پولاد، رئیس امور مساجد استان بوشهر نیز، ساخت ویترین امور مساجد حاوی تمام داشته‌ها و توانایی‌های مساجد و همچنین طراحی و تعریف شبکه مناسب مخاطبین در سامانه بچه‌های مسجد را از اقدامات مهم در زمینه تقویت مساجد استان ذکر کرد.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط