رفتن به بالا
  • سه‌شنبه - 16 مارس 2021 - 10:18
  • کد خبر : ۵۲۸۶
  • چاپ خبر : ۱۲۰۰واحد متخلف کرونایی در استان بوشهر پلمب شد

۱۲۰۰واحد متخلف کرونایی در استان بوشهر پلمب شد

رئیس کمیته نظارت و بازرسی بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی استان بوشهر با اشاره به ۱۱۸هزار مورد بازرسی در استان گفت: در این راستا با واحدهای متخلف برخورد و ۱۲۰۰ واحد منخلف کرونایی پلمب شده است.

به گزارش خبرآنلاین از بوشهر : عباس قلی‌پور  با بیان اینکه تنها راه مصون ماندن از بیماری کرونا رعایت پروتکل بهداشتی است اظهار داشت: بر اساس مصوبات ستاد مدیریت کرونا استان بوشهر نصب چادر گروهی در سواحل و بوستان‌های استان بوشهر ممنوع است و در این راستا نظارت همه جانبه می‌شود.

وی با بیان اینکه هیچ خدماتی به مسافران در ایام تعطیلات نوروز در استان بوشهر داده نمی‌شود افزود: در راستای مقابله با کرونا در سواحل و بوستان‌های استان بوشهر هیچ زیر ساختی برای مسافران مهیا نشده و بهتر است همه سفرها لغو و از هر گونه تجمع و دورهمی پرهیز شود.

رئیس کمیته نظارت و بازرسی بر اجرا پروتکل‌های بهداشتی استان بوشهر با اشاره به شیوع ویروس کرونا در  یکسال و یک‌ماهه گذشته گفت: برای ترویج فرهنگ پروتکل بهداشتی در مقابله با کرونا در این مدت بیش از ۱۸۷ هزار بازرسی از مکان‌های خدماتی، توزیعی، تولیدی، اصناف و تفرج‌گاه‌ها انجام شده است.

قلی‌پور از مطلوب بودن ۸۶ درصدی وضعیت رعایت پروتکل بهداشتی در بازرسی‌های انجام شده خبر داد و بیان کرد: در این راستا ۳۶۰۰ مورد اخطار داده و ۴۰۰۰ مورد واحدهای متخلف به مراجع قضایی معرفی و ۱۲۰۰ واحد متخلف کرونایی پلمب شده است.

وی، از ۱۸ هزار گشت مشترک با دستگاه‌های ذیربط در مدت یاد شده خبر داد و بیان کرد: در  یک هفته گذشته ۳۸۰۰ بازرسی و ۱۴۰۰ گشت مشترک انجام و ۴۷۸ اخطار، ۷۱ پرونده تشکیل و ۲۷ واحد متخلف پلمب شد.

رئیس کمیته نظارت و بازرسی بر اجرا پروتکل‌های بهداشتی استان بوشهر رعایت پروتکل بهداشتی در بخش‌های مختلف را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: در ادارات ۹۲.۵، بانک‌ها ۹۳، صنوف، کارگاه‌ها و واحدها ۸۶ درصد از ماسک استفاده می‌کنند.

قلی‌پور، میانگین استفاده از ماسک در مدارس را ۹۸ درصد دانست و خاطر نشان کرد: پایین‌ترین مکان در استفاده از ماسک در پاساژها با ۷۶ درصد اعلام شده و در رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی پایین‌ترین مکان، پایانه‌های درون شهری، پاساژها و جایگاه‌های عرضه سوخت اعلام شده است.

وی، از افزایش مبتلایان و فوتی‌های کرونایی در بهمن ماه نسبت به ماه قبل آن خبر داد و خاطر نشان کرد: مبتلایان در این مدت ۱۱۰ درصد و فوتی‌ها ۳۳ درصد افزایش یافته است.

رئیس کمیته نظارت و بازرسی بر اجرا پروتکل‌های بهداشتی استان بوشهر با بیان اینکه طرح‌های مقابله با  متخلفان ویروس کرونا در ایام نوروز تشدید می‌شود گفت: طی هفته گذشته شاهد افزایش بیماران کرونایی هستیم که نشان از عادی‌انگاری در برخی نقاط به ویژه پاساژها، آرامستان‌ها، روز بازارها و دورهمی‌ها است.

48

منبع : خبرآنلاین

اخبار مرتبط