رفتن به بالا
  • سه‌شنبه - 16 مارس 2021 - 09:27
  • کد خبر : ۵۲۶۵
  • چاپ خبر : ۱۶۴ هکتار از تصرفات بستر رودخانه‌ها در استان بوشهر آزادسازی شد

۱۶۴ هکتار از تصرفات بستر رودخانه‌ها در استان بوشهر آزادسازی شد

بوشهر- مدیر دفتر رودخانه‌ها و سواحل شرکت سهامی آب منطقه‌ای بوشهر گفت: ۱۶۴ هکتار از تصرفات غیرقانونی در بستر رودخانه‌ها در استان بوشهر آزادسازی شد.

حسین آذرپرا در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تلاش‌های گسترده‌ای به منظور صیانت و حفاظت از منابع آب سطحی، حریم و بستر رودخانه‌ها و سواحل تلاش‌های گسترده‌ای در استان بوشهر صورت گرفته است.

وی با اشاره به گسترش مناطق شهری و روستایی در جوار رودخانه‌های استان بوشهر از رودخانه شاپور، رودخانه حله، رودخانه دالکی و رودخانه مند بیان کرد: در همین راستا تلاش گسترده‌ای به منظور جلوگیری از ساخت و ساز در حریم و بستر رودخانه‌ها صورت گرفته است.

آذرپرا از بررسی وضعیت معادن شن و ماسه در بستر رودخانه‌ها خبر داد و اضافه کرد: تعیین حریم و بستر رودخانه‌ها، مطالعه و اجرای ساماندهی رودخانه‌ها، لایروبی رودخانه در بازه‌های بیرون از شهر و روستا، نشانه گذاری حریم و بستر رودخانه از دیگر اقدامات در این زمینه است.

مدیر دفتر رودخانه‌ها و سواحل شرکت سهامی آب منطقه‌ای بوشهر با اشاره به جلوگیری از ساخت و ساز در حریم و بستر رودخانه‌ها، افزود: تلاش جدی برای آزادسازی و پیگیری قضائی تصرفات در حریم و بستر رودخانه‌ها و بررسی و صدور مجوز سازه‌های تقاطعی و حاشیه رودخانه‌ها داریم.

وی با اشاره به اجرای عملیات روپرگذاری در ۲۹۴ کیلومتر از رودخانه‌های استان بوشهر ادامه داد: حریم و بستر بیش از هزار و ۴۱۶ کیلومتر از رودخانه‌های استان بوشهر تاکنون تعیین شده است.

آذرپرا از اجرای عملیات لایروبی در ۵۶ کیلومتر از بستر رودخانه‌های استان خبر داد و اضافه کرد: ۱۶۴ هکتار از تصرفات در محدوده حریم و بستر رودخانه‌های استان بوشهر آزادسازی شده است.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط