رفتن به بالا
  • یکشنبه - 28 مارس 2021 - 22:28
  • کد خبر : ۵۶۷۹
  • چاپ خبر : مجلس با دقت و ظرافت بر روابط راهبردی با دیگر کشورها نظارت می‌کند

مجلس با دقت و ظرافت بر روابط راهبردی با دیگر کشورها نظارت می‌کند

بوشهر – عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس با دقت و ظرافت بر روابط راهبردی با دیگر کشورها نظارت می‌کند.

به گزارش صبح بوشهر، ابراهیم رضایی ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به امضای توافق ۲۵ ساله ایران و چین اظهار داشت: با توجه به افول قدرت آمریکایی‌ها و تجربه بدی که از آنها در برجام داشتیم بهترین راهکار ایجاد روابط راهبردی با همسایگان و قدرت‌های منطقه‌ای و جهانی است.

نماینده مردم شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این روابط تجاری نباید فصلی و فقط به بارانداز کالاهای نامرغوب محدود شود بلکه باید کاملاً راهبردی و بلندمدت باشد.

وی افزود: ایران در موقعیت ژئواکونومیک و ژئواستراتژیک خاصی قرار دارد و همکاری بلندمدت و راهبردی می‌تواند به دو کشور کمک شایانی کند. چینی‌ها با ایده یک کمربند-یک راه به ظرفیت ایران نیاز ویژه‌ای دارند و ایران می‌تواند یک هاب تولید و صادرات با شرکت‌های چینی باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این ارتباط می‌تواند در تغییر نگاه غربی‌ها نیز تأثیر بگذارد و از ایجاد چنین روابط راهبردی به عنوان یک برگ برنده در پرونده‌های فی‌مابین استفاده شود.

رضایی گفت: هر چند همکاران ما در مجلس نسبت به روابط راهبردی با همه کشورها استقبال می‌کنند ولی قطعاً با دقت و ظرافت بر این کار نظارت خواهیم کرد و اسیر هیجانات کاذب نخواهیم شد.

نماینده مردم شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تلاش ما در بهتر شدن سند و اجرای آن بوده و خواهد بود.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط