رفتن به بالا
  • سه‌شنبه - 30 مارس 2021 - 20:25
  • کد خبر : ۵۱۷۶
  • چاپ خبر : افت شدید کیفیت هوا در استان بوشهر/ گردوغبار از امشب خارج می‌شود

افت شدید کیفیت هوا در استان بوشهر/ گردوغبار از امشب خارج می‌شود

به گزارش صبح بوشهر، فرهاد قلی‌نژاد مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در گفت‌و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: از روز پنجشنبه تا امروز شاهد ورود توده گرد و غبار در استان بوشهر هستیم که کیفیت هوا را در استان کاهش داده و برخی نقاط در وضعیت خطرناک قرار گرفته‌اند. وی با اشاره به […]

به گزارش صبح بوشهر،

فرهاد قلی‌نژاد مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در گفت‌و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: از روز پنجشنبه تا امروز شاهد ورود توده گرد و غبار در استان بوشهر هستیم که کیفیت هوا را در استان کاهش داده و برخی نقاط در وضعیت خطرناک قرار گرفته‌اند.

وی با اشاره به آلودگی کیفیت هوای شهرهای بوشهر، برازجان، گناوه و خورموج و قرار گرفتن این مناطق در وضعیت خطرناک خاطرنشان کرد: غلظت ریزگردها در برخی نقاط استان بوشهر به ۵۷۹ میکروگرم بر مترمکعب رسیده است که چهار برابر استاندارد جهانی است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر بیان کرد: غلظت ریزگردها در هوای بوشهر ۱۵۵ میکرو گرم بر مترمکعب، در برازجان ۲۰۱ میکرو گرم بر مترمکعب، در کنگان ۲۵۰ میکرو گرم بر مترمکعب و در خورموج ۵۷۹ میکروگرم بر مترمکعب است.

وی با اشاره به اینکه دیگر نقاط استان از جمله دیلم نیز دیروز در وضعیت ناسالم قرار گرفته بود افزود: گروه‌های حساس باید مراقبت بیشتری از خود داشته باشند و در صورت امکان از خانه خارج نشوند.

خروج تدریجی گرد و غبار از استان

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: گرد و غبار گسترده و پرتراکم از روز پنجشنبه وارد استان بوشهر شده است که نقاط مختلف استان بوشهر را در بر گرفت.

پیام مساعدی با اشاره به خروج ذرات گرد و غبار از استان از اواخر وقت امروز اضافه کرد: منشأ گرد و غبار وارده شده به استان بوشهر از کشورهای عربستان و عراق است.

وی با اشاره به اینکه گرد و غبار به تدریج از مناطق جنوبی استان در حال خارج شدن است ادامه داد: از امشب شرایط هوا در تمامی نقاط استان به وضعیت عادی تبدیل می‎‌شود.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط