رفتن به بالا
  • شنبه - 3 آوریل 2021 - 23:49
  • کد خبر : ۵۹۵۵
  • چاپ خبر : طوفانی شدن دریا و افزایش دمای  هوا در استان بوشهر / احتمال خیزش گرد و خاک

طوفانی شدن دریا و افزایش دمای هوا در استان بوشهر / احتمال خیزش گرد و خاک

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر از احتمال خیزش گرد و خاک در استان خبر داد و گفت: دریا طوفانی و دمای هوا در استان بوشهر افزایش می‌یابد.

طوفانی شدن دریا و افزایش دمای  هوا در استان بوشهر / احتمال خیزش گرد و خاک

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر از احتمال خیزش گرد و خاک در استان خبر داد و گفت: دریا طوفانی و دمای هوا در استان بوشهر افزایش می‌یابد.

پیام مساعدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در بوشهر اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد از فردا با افزایش تدریجی سرعت جریانات جنوب شرقی و جنوبی ابتدا در شمال خلیج فارس و سپس در سواحل استان و با تداوم وزش آن طی روزهای پنجشنبه و جمعه، دریا در این مدت مواج و متلاطم خواهد بود.

کارشناس هواشناسی استان بوشهر افزود: طی این مدت با وزش جریانات جنوبی و جنوب شرقی ضمن افزایش دمای هوا در سطح استان، ایجاد گردوخاک نیز دور از انتظار نخواهد بود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر افزود: برای ساعات آینده آسمان استان صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی، گاهی وزش باد و فردا در برخی نقاط مه صبحگاهی و افزایش سرعت باد پیش‌بینی می‌شود.

مساعدی ابراز داشت : جهت وزش باد امروز غالباً شمال غربی تا شمال شرقی و فردا جنوب غربی تا جنوب شرقی با سرعت هشت تا ۳۲ گاهی تا ۳۶ کیلومتر در ساعت و امروز در فراساحل جنوبی گاهی ۴۲ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

مساعدی بیان کرد: ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ گاهی ۱۲۰ سانتیمتر و طی امروز در فراساحل جنوبی گاهی ۱۵۰ سانتیمتر و از فردا در شمال خلیج فارس ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر خواهد بود.

کارشناس هواشناسی توصیه کرد: انجام تمهیدات و مراقبت‌های لازم در جهت محافظت از محصولات کشاورزی و مصرف بهینه حامل‌های انرژی و کاهش دید افقی، احتمال آسیب به مزارع و باغات کشاورزی پیش بینی می‌شود .

منبع : خبرگزاری ایلنا

اخبار مرتبط