رفتن به بالا
  • شنبه - 3 آوریل 2021 - 16:26
  • کد خبر : ۵۸۸۳
  • چاپ خبر : ۸۰۰ هکتار به اراضی پرورش میگوی استان بوشهر اضافه می‌شود

۸۰۰ هکتار به اراضی پرورش میگوی استان بوشهر اضافه می‌شود

بوشهر – استاندار بوشهر گفت: امسال ۸۰۰ هکتار به اراضی پرورش میگوی استان بوشهر اضافه می‌شود و باید برای تامین برق مورد نیاز آن تلاش شود.

به گزارش صبح بوشهر، عبدالکریم گراوند عصر شنبه در نشست با مسئولان برق منطقه‌ای اظهار داشت: برای توسعه و تقویت زیرساخت‌های برق‌رسانی در استان بوشهر تلاش‌های خوبی صورت گرفته و انتظار می‌رود شاهد اجرای طرح‌های مورد نیاز در استان باشیم.

وی پرورش میگو را یکی از مهمترین ظرفیت‌های اقتصادی و تولیدی در استان بوشهر دانست و اضافه کرد: باید در تأمین برق واحدهای تولیدی و پرورشی از جمله پروژه‌های پرورش میگو تسریع و تسهیل شود.

استاندار بوشهر از افزایش ۸۰۰ هکتار به اراضی پرورش میگوی استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: بخشی از این اراضی از داشتن برق مورد نیاز محروم هستند که باید برای تأمین برق آنها تلاش شود.

وی به پیک بالای مصرف برق استان بوشهر در فصل گرم سال اشاره کرد و ادامه داد: وسایل سرمایشی بیشترین میزان مصرف برق را در تابستان دارند و باید با فرهنگ‌سازی مناسب و مدیریت خوب از این مشکلات عبور کنیم.

گراوند به مشکلات حوزه آب شرب در استان اشاره کرد و افزود: یکی از اقدامات مهم در سطح استان توسعه تأسیسات آب‌شیرین‌کن در شهرها و روستاهای استان است که باید مشکل برق این تأسیسات حل شود.

وی با تاکید بر لزوم برق‌رسانی به پروژه آب‌شیرین‌کن ۳۵ هزار مترمکعب بوشهر بیان کرد: تقویت پست برق هلیله و جائینک برای تأمین برق مزارع پرورشی میگو ضروری است.

در این آئین ضمن قدردانی از خدمات سرپرست شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر، غلامرضا حشمتی به عنوان مدیرعامل جدید شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر معرفی شد.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط