رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 20 خرداد 1400 - 12:11
  • کد خبر : ۸۰۹۰
  • چاپ خبر : ۸۶ هزار نفر در شهرستان کنگان واجد شرایط رأی دادن هستند

۸۶ هزار نفر در شهرستان کنگان واجد شرایط رأی دادن هستند

بوشهر- فرماندار شهرستان کنگان گفت: در مجموع ۸۶ هزار و ۶۶۴ نفر در این شهرستان واجد شرایط رأی دادن هستند.

به گزارش صبح بوشهر، سید علی پاک نژاد ظهر پنجشنبه در نشست با نامزدهای ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهرستان کنگان اظهار داشت: یکی از الزامات جمهوریت نظام، نقش مردم و مشارکت آنان در عرصه انتخابات است و همه دست اندرکاران انتخابات برای برگزاری انتخاباتی قانونمند، سالم و توأم با مشارکت حداکثری مردم تلاش کنند.

ایشان با بیان اینکه حق رأی یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است اظهار داشت: یکی از برکات انقلاب اسلامی رقم زدن سرنوشت مردم به دست خودشان است.

فرماندار شهرستان کنگان افزود: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد مشارکت حداکثری در انتخابات، تلاش کنیم انتخابات پرشوری رقم بزنیم.

وی برگزاری انتخابات سالم، قانونمند و با حضور و مشارکت حداکثری مردم را عاملی برای نمایش اقتدار نظام، دولت و ملت بیان کرد و افزود: برگزاری انتخابات باشکوه با حضور حداکثری مردم موجب استحکام بیشتر نظام و ناامیدی دشمنان خواهد شد.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان کنگان با تاکید بر رعایت اصل بی طرفی و امانت داری مجریان انتخابات در این شهرستان خاطر نشان کرد: مجریان انتخابات با آشنایی کامل به قانون انتخابات، تمامی تلاش خود را برای برگزاری انتخاباتی سالم و قانونمند به کار می‌گیرند.

وی گفت: در این دوره تعداد ۱۶۴ نفر داوطلب برای شرکت در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی ثبت نام کردند که در شهر کنگان ۵۳ نفر، شهر بنک ۲۱ نفر، شهر سیراف ۲۰ نفر و در روستاهای بخش مرکزی و بخش سیراف ۷۰ نفر هستند.

پاک نژاد ادامه داد: در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در مجموع ۸۶ هزار و ۶۶۴ نفر در این شهرستان واجد شرایط رأی دادن هستند که از این تعداد ۵۸ هزار و ۲۷۹ نفر مرد و ۲۸ هزار و ۳۸۵ نفر زن و تعداد هزار و ۲۳۹ رأی اولی هستند که از این تعداد ۶۳۹ نفر مرد و ۶۰۰ نفر زن هستند.

فرماندار با اشاره به اینکه رسانه‌ها نقشی محوری در ایجاد شور و شوق انتخاباتی دارند؛ گفت: رسانه‌ها به عنوان عنصر آگاهی بخش جامعه، نقشی تعیین کننده‌ای در انتخاباتی شدن فضای سیاسی کشور دارند.

پاک نژاد با تبیین اینکه امید، مهم‌ترین نیاز امروز کشور است اظهار داشت: باید تلاش کنیم با اعتماد سازی و امیدآفرینی، نشان دهیم که صندوق رأی قدرتمند و اثر بخش است و این مهم در گرو کار حرفه‌ای و منسجم رسانه‌ای است.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان کنگان موضوع حفظ سلامت مردم و مجریان انتخابات را مهم‌ترین اولویت دانست؛ گفت: تأمین سلامتی مردم و عوامل اجرایی از ضروریات است.

رئیس هیئت اجرایی شهرستان کنگان اولویت اساسی در انتخابات پیش رو را مر قانون و اصل بی‌طرفی عنوان کرد و افزود: امیدواریم با تلاش و همدلی اعضای هیأت اجرایی و نظارت و بازرسی شهرستان شاهد برگزاری انتخاباتی قانونمند و پرشور و آبرومند باشیم.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط