رفتن به بالا
  • یکشنبه - 23 خرداد 1400 - 09:12
  • کد خبر : ۸۳۰۱
  • چاپ خبر : روند ابتلای کرونا در استان بوشهر افزایشی شده است

روند ابتلای کرونا در استان بوشهر افزایشی شده است

بوشهر- دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر گفت: روند ابتلا به کرونا در استان بوشهر در هفته گذشته نسبت به هفته ماقبل آن افزایشی بوده است.

سعید کشمیری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در دو هفته قبل از هر ۱۰۰ تست ۲۵ نفر به کرونا مبتلا بودند که هفته گذشته به ۳۰ نفر افزایش یافت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر شهرستان‌های بوشهر، دشتستان و گناوه را دارای بیشترین مبتلایان به کرونا دانست و تصریح کرد: بیش‌ترین مبتلایان در میانسال‌ها است و بیشترین فوتی‌ها هم در قشر سالمند بالای ۶۵ سال است.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر گفت: تست واکسن برکت در استان بوشهر در حال اجرا است و هزار نفر از بوشهری‌ها واکسن کرونای ایرانی برکت دریافت می‌کنند.

کشمیری اظهار داشت: اکنون تزریق واکسن کرونا به حد پایین رسیده که با انتقال محموله جدید این روند تسریع می‌شود.

نگرانی از تجمعات انتخاباتی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: تجمع مردم در جریان تبلیغات کاندیداهای شوراهای اسلامی نگران‌کننده است.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر تأکید کرد: عدم رعایت پروتکل بهداشتی در تبلیغات نامزدهای انتخابات در شهرها و روستاها نگران‌کننده است و زمینه شیوع موج پنجم ابتلاء به کرونا را فراهم کرده است.

وی تعداد فوتی‌های کرونایی در جهان را ۳٫۸ میلیون و در ایران را ۸۱ هزار نفر دانست و خاطرنشان کرد: در استان بوشهر تاکنون حدود هزار و ۲۰۰ نفر قربانی بیماری کرونا شده‌اند.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط