رفتن به بالا
  • دوشنبه - 7 تیر 1400 - 06:11
  • کد خبر : ۹۳۶۶
  • چاپ خبر : تقویت بخش خصوصی برای آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در استان بوشهر

تقویت بخش خصوصی برای آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در استان بوشهر

بوشهر- مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: تقویت بخش خصوصی برای ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در استان بوشهر در اولویت برنامه های سال جاری است.

عبدالمجید دراهکی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد نقش اثرگذاری در توسعه و ترویج آموزش‌های فنی و مهارتی برای جوانان بوشهری ایفا می‌کنند.

این مقام مسئول افزود: آموزشگاه‌های آزاد بازوی توانمند سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای محسوب می‌شوند که با شناسایی نقاط ضعف و رفع آنها و برجسته‌سازی نقاط قوت، زمینه خدمات‌رسانی هرچه بیشتر و بهتر را فراهم می‌کنند.

وی به فعالیت بیش از ۲۰۰ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای در استان بوشهر اشاره کرد و افزود: توسعه و گسترش آموزش‌های مهارتی در گرو حمایت از آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای در راستای رشد و شکوفایی بخش خصوصی است.

دراهکی با اشاره به نقش بخش خصوصی در توسعه و گسترش آموزش‌های مهارتی در سطح استان اظهار کرد: آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد باید با تقویت انسجام و هماهنگی در بین خود و برگزاری منظم و مستمر نشست‌های هفتگی، نقاط ضعف را کارشناسی و آسیب‌شناسی کنند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر گفت: تغییر رویکردها و ارائه راهکارهای عملیاتی و اثرگذار، خروج از روزمرگی و تکرار، حرکت به سمت آموزش‌های بازار محور و درآمدزایی در آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای ضروری است.

وی اضافه کرد: کیفی سازی آموزش‌های ارائه‌شده در آموزشگاه‌های آزاد بر اساس استانداردهای آموزش فنی و حرفه‌ای و حرکت به سمت آموزش‌های اشتغال محور، کمک به نهادینه‌سازی و فرهنگ کسب‌وکار و شکوفا کردن استعدادها در جهت کارآفرینی و سازندگی حائز اهمیت است.

دراهکی به موضوع کیفیت‌بخشی آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای اشاره و اضافه کرد: هرقدر کیفیت این آموزشگاه‌ها افزایش یابد حرفه‌آموزی بهتری نیز نصیب کارآموزان و متقاضیان خواهد شد و این جایگاه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای را ارتقا خواهد داد.

وی بابیان لزوم توسعه و ترویج آموزش‌های مهارتی تأکید کرد: آموزش‌های ارائه‌شده از سوی آموزشگاه‌های آزاد و بخش دولتی فنی و حرفه‌ای زمانی می‌تواند حاصل بهتری به همراه داشته باشد که این دو بخش در کنار یکدیگر در راستای توسعه و ترویج آموزش‌های مهارتی تلاش کنند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر بابیان اینکه حمایت از آموزشگاه‌های آزاد یکی از اولویت‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای است تصریح کرد: نخستین تأثیرگذاری این آموزشگاه‌ها، کم کردن تصدی‌گری دولت و اعتماد به بخش خصوصی است.

دراهکی بابیان اینکه بیش از ۴۰ درصد از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای ارائه‌شده در استان توسط آموزشگاه‌های آزاد بوده است، اظهار داشت: تقویت بخش خصوصی، احیای جایگاه آموزش فنی و حرفه‌ای، توجه به اهمیت نقش آموزش‌های فنی و مهارتی در ایجاد اشتغال پایدار، تجمیع آموزش‌های مهارتی و حذف آموزش‌های موازی توسط سایر دستگاه‌ها از جمله فعالیت‌های است که در سال جاری در استان بوشهر دنبال خواهیم کرد.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط