رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 16 تیر 1400 - 18:29
  • کد خبر : ۹۸۸۱
  • چاپ خبر : تمدید بسته حمایت از کسب و کار‌ها و مشاغل به شدت آسیب دیده از کرونا در استان

تمدید بسته حمایت از کسب و کار‌ها و مشاغل به شدت آسیب دیده از کرونا در استان

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر  از تمدید بسته حمایت از کسب و کار‌ها و مشاغل به شدت آسیب دیده از کرونا در استان خبرداد. به گزارش ایلنا، مصدق کشاورزی به مصوبه اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر تمدید بسته حمایت از کسب و کار‌ها و مشاغل به شدت […]

تمدید بسته حمایت از کسب و کار‌ها و مشاغل به شدت آسیب دیده از کرونا در استان

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر  از تمدید بسته حمایت از کسب و کار‌ها و مشاغل به شدت آسیب دیده از کرونا در استان خبرداد.

به گزارش ایلنا، مصدق کشاورزی به مصوبه اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر تمدید بسته حمایت از کسب و کار‌ها و مشاغل به شدت آسیب دیده اشاره کرد و افزود: این بسته حمایتی شامل حمایت‌های مالیاتی، بانکی و بیمه‌ای است.

وی اظهار کرد: مهلت زمانی اعتراض به اوراق مالیاتی تا ۲ ماه دیگر، فرصت پرداخت بدهی مالیاتی قطعی شده مالیات‌های عملکرد و ارزش افزوده که تاریخ سررسید آن تا پایان ۱۳۹۹ بوده، تا آخر شهریورماه و بدون محاسبه جریمه دیرکرد از حمایت‌های مالیاتی دولت خواهد بود.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر در مورد حمایت‌های بانکی نیز بیان کرد: برای صاحبان مشاغل و کسب و کار‌های به شدت آسیب دیده از کرونا (جز تسهیلات قرض‌الحسنه)، بازپرداخت اقساط تسهیلات دریافتی که موعد پرداخت آن‌ها در چهار ماهه نخست سال‌جاری بوده و در این بازه زمانی پرداخت نشده است، منوط به آن که بدهی به شبکه‌های بانکی تا بهمن سال ۱۳۹۹ در طبقه جاری قرار داشته باشد، به انتهای دوره تقسیط منتقل می‌شود.

کشاورزی اضافه کرد: مهلت نام‌نویسی مشاغل و کسب و کار‌های آسیب دیده از کرونا برای دریافت تسهیلات مصوب ستاد ملی مقابله با کرونا به ویژه در بخش‌های گردشگری، ورزش و جوانان، فرهنگ و هنر و حمل و نقل تا پایان شهریور ۱۴۰۰ بر اساس همان دستورالعمل و شرایط ابلاغیه قبلی تمدید می‌شود.       

وی همچنین گفت: مشاغل و کسب و کار‌های به شدت آسیب دیده مانند مهدکودک‌ها، تالارها، پارک‌های آبی و شهربازی‌ها که پیش از این مشمول برخورداری از تسهیلات کرونایی نبودند، بر اساس دستورالعملی که از سوی کارگروه فوق ابلاغ خواهد شد، مشمول برخورداری از تسهیلات خواهند شد.    

کشاورزی افزود: بانک‌ها و موسسه‌های اعتباری نیز موظف به پرداخت تسهیلات کرونایی از جمله تسهیلات جدید یا تسهیلات مراحل قبلی تا پایان آبان ۱۴۰۰ هستند.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر  تشریح کرد: بازپرداخت اقساط تسهیلات کرونایی اخذ شده از سوی مشاغل و بنگاه‌ها اعم از تسهیلات کرونایی قبلی یا تسهیلات جدید تا پایان شهریور ۱۴۰۰ امهال می‌شود.

منبع : خبرگزاری ایلنا

اخبار مرتبط