رفتن به بالا
  • یکشنبه - 27 تیر 1400 - 18:29
  • کد خبر : ۱۰۱۱۷
  • چاپ خبر : جلوگیری از ساخت زیست گاه‌های های مصنوعی آلوده برای آبزیان

جلوگیری از ساخت زیست گاه‌های های مصنوعی آلوده برای آبزیان

عده ای از فعالان محیط زیستی گناوه خواستار جلوگیری از ساخت زیست گاه‌های غیراصولی و آلوده مصنوعی جهت آبزیان دریایی در این شهرستان شدند. به گزارش خبرنگار ایلنا از بوشهر ، در متن نامه این فعالان محیط زیستی که رونوشتی از آن به ادارات فرمانداری ، محیط زیست ، اداره بنادر و دریانوردی ، دریابانی […]

جلوگیری از ساخت زیست گاه‌های های مصنوعی آلوده برای آبزیان

عده ای از فعالان محیط زیستی گناوه خواستار جلوگیری از ساخت زیست گاه‌های غیراصولی و آلوده مصنوعی جهت آبزیان دریایی در این شهرستان شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بوشهر ، در متن نامه این فعالان محیط زیستی که رونوشتی از آن به ادارات فرمانداری ، محیط زیست ، اداره بنادر و دریانوردی ، دریابانی و شهرداری گناوه نیز ارسال شده است ، ضمن تاکید بر ایجاد زیستگاه های مصنوعی جهت افزایش میزان ذخایر آبزیان دریایی ، ساخت هر نوع زیستگاه غیر اصولی و آلوده را تهدیدی بر از بین نابودی دریا و ادامه حیات این آبزیان دانسته اند.

متن نامه بدین شرح است:

ریاست محترم اداره شیلات شهرستان گناوه

باسلام

احتراماً همانگونه که مستحضرید صید بی رویه ، رعایت نکردن اصول صحیح بهره برداری از دریا ، ورود پسابها و فاضلاب های صنعتی و شهری ، تخلیه آب توازن شناورها ، حفاری ها و تخریب های وارده توسط شرکتهای نفت و گاز و… ازجمله مواردی است که به ذخایر و محیط زیست دریای آسیب رسانده است.

در این رابطه ایجاد زیستگاه های مصنوعی یکی از روشهای بسیارمهم در بازسازی ذخایر و برداشت قانونمند و پایدار می باشد. استقرار هرگونه سازه آلوده ساز در دریا مانند بشکه های فلزی، لاستیک و … به دلیل ایجاد آلودگی و خسارت به اکوسیستم دریایی ممنوع است ، و حال در حاشیه خور بندرگناوه شاهد ساخت و دپو سازه های مخرب از جمله ضایعات فلزی و لاستیک هستیم که انواع ضایعات مخرب بدون هیچ گونه محدودیت و ممانعتی به دریا روانه می شوند.

لذاشایسته است دستور فرمایید ضمن ارائه طرح های پیشنهادی جایگزین سازگار با محیط زیست اقدام عاجل در این زمینه بعمل آید.

با تشکر جمعی از فعالان محیط زیست شهرستان گناوه

 

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری ایلنا

اخبار مرتبط