رفتن به بالا
  • دوشنبه - 1 آذر 1400 - 08:54
  • کد خبر : ۱۱۵۳۳
  • چاپ خبر : ۱۵۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در نخل تقی کشف شد

۱۵۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در نخل تقی کشف شد

بوشهر- فرمانده مرزبانی استان بوشهر از توقیف یک فروند شناور با کشف ۱۵۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در نخل تقی خبر داد.

به گزارش صبح بوشهر، سرهنگ یدالله شرفی صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز و حمایت از تولید داخلی، مرزبانان، حین کنترل شناورهای عبوری در آب‌های شرقی خلیج فارس یک شناور باری حامل کالای قاچاق که به سمت اسکله نخل تقی در حرکت بود را شناسایی و متوقف کردند.

فرمانده مرزبانی استان بوشهر افزود: مرزبانان در بازرسی از این شناور موفق شدند ۴۸۵ ثوب پوشاک، چهار هزار متر پارچه، دو دستگاه ماینر، ۱۰ هزار عدد لوازم جانبی موبایل، ۴۷ هزار عدد لوازم الکتریکی و صدها قلم کالای قاچاق که بدون مجوز و با هدف عرضه در بازار داخلی کشور بارگیری شده بود را کشف کردند.

سرهنگ شرفی با اشاره به دستگیری هشت قاچاقچی تصریح کرد: کارشناسان ارزش ریالی کالاهای کشف شده را ۱۵۰ میلیارد ریال برآورد کردند که پس از تشکیل پرونده اولیه به همراه متهمان برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی تحویل داده شدند.

فرمانده مرزبانی استان بوشهر در پایان خاطرنشان کرد: دریابانان با اشرافیت اطلاعاتی و عملیاتی بر آب‌های ساحلی استان و کنترل دقیق شناورهای تجاری و صیادی از ورود هرگونه کالای قاچاق جلوگیری و عرصه را بر قاچاقچیان و مجرمین و افراد سودجو تنگ می‌کنند.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط