رفتن به بالا
  • سه شنبه - 16 آذر 1400 - 19:53
  • کد خبر : ۱۲۳۴۲
  • چاپ خبر : حل مسائل اجتماعی مانند بدپوششی و طلاق ماموریت مهم حوزه علمیه است

حل مسائل اجتماعی مانند بدپوششی و طلاق ماموریت مهم حوزه علمیه است

بوشهر- مدیر حوزه‌های علمیه خواهران گفت: حل مسائل اجتماعی از جمله بدپوششی و طلاق از ماموریت‌های مهم حوزه‌های علمیه خواهران است.

به گزارش صبح بوشهر، حجت الاسلام و المسلمین عبدالکریم بهجت پور بعد از ظهر سه‌شنبه در همایش نخبگان علمی، پژوهشی و تبلیغی حوزه علمیه خواهران بوشهر با تبریک روز دانشجو اظهار داشت: روز دانشجو احیاکننده خاطره ایثار است و زمینه را برای بالندگی و سرزندگی هرچه بیشتر فراهم می‌کند.

وی با تبریک میلاد حضرت زینب (س) از ویژگی‌های این حضرت به کارگیری مناسب عاطفه، موقعیت سنجی و حکیمانه گویی را برشمرد و افزود: این شخصیت همه ظرفیت‌های علمی و معنوی خود را در خدمت اهداف مقدس برادرشان قرار دادند و کربلا را از مرگ حتمی نجات دادند.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران حل مسائل اجتماعی از سوی بانوان طلبه را به عنوان هدف تلاش خدمت گزاران حوزه‌های علمیه خواهران دانست و اضافه کرد: از نگاه ما خانواده مدار زندگی بانوان است و باید محوریت زندگی حفظ شود اما باید از همین کانون مهارت‌های لازم را برای داشتن نقش اجتماعی مناسب پیدا کند.

حجت الاسلام و المسلمین بهجت پور با اشاره به تعاریف جدیدی که از خانواده در دنیای غرب ارائه می‌شود، اضافه کرد: تصویر جهان پیشرفته از خانواده، ارزش‌های اصیل خانواده را از بین می‌برد.

درخشش بانوان طلبه در جشنواره علامه حلی

وی افزود: در مقابل این رفتار، با تدبیر امام راحل و مقام معظم رهبری حوزه‌های علمیه خواهران تشکیل شدند که با مناسبات خانواده هم سازگار هستند. دلیل راه اندازی تشکیلات جداگانه برای بانوان در حوزه، توجه به اقتضائات بانوان است.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران مسیر این نهاد را مسیر درک مسائل زنان در امر تعلیم و تربیت و فعالیت‌های اجتماعی آنان دانست و گفت: حرکت حوزه‌های علمیه خواهران در همین مسیر است.

وی مرخصی‌های تحصیلی برای امور خانوادگی و فرزندآوری بانوان طلبه را یکی از مصادیق توجه نظام تحصیلی حوزه به اقتضائات بانوان دانست و ادامه داد: تلاش کرده‌ایم تا در نظام تحصیلی به واقعیت جنسیت زنانه نزدیک شویم.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران با اشاره به درخشش بانوان طلبه در جشنواره علامه حلی که هم عرض با برادران طلبه اجرا می‌شود، ادامه داد: نظام آموزشی ای خوب است که بتواند بهترین دانشمندان را تربیت کند و تحویل دهد.

ضرورت ورود حوزه به مسئله‌های اجتماعی

وی با بیان اینکه خانم‌ها برای عالم شدن نیاز به ترحم ندارند گفت: آمادگی داریم در هر مدرسه علمیه استان بوشهر یک رشته سطح سه اضافه کنیم و خواهش می‌کنیم به سراغ رشته‌های جدید بروید.

بهجت پور با اشاره به ضرورت ورود حوزه به مسئله‌های مختلف اجتماعی از جمله بدپوششی، اضافه کرد: تعداد فراوان شاغلان و فارغ التحصیلان باید بتوانند مسائل اجتماعی مانند بدپوششی و طلاق را حل کنند.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران با اشاره به انتظارات فراوان از حوزه‌های علمیه خواهران برای حل مسائل اجتماعی افزود: اگر حوزه علمیه نتواند مساله را حل کند از حمایت محروم می‌شود.

وی با اشاره به آسیب‌های مهم اجتماعی مورد اشاره مقام معظم رهبری، گفت: فرزندآوری، طلاق و ازدواج از مهم‌ترین مسائلی است که حوزه‌های علمیه خواهران باید پاسخگوی آن باشد.

حجت الاسلام و المسلمین بهجت پور با اشاره به سرگذشت کلیسا و خروج آن از مدار تصمیم گیری های اجتماعی به دلیل ناتوانی در حل مسائل افزود: هر دستگاهی نتواند مسائل را حل کند از مدار تصمیم گیری‌های اجتماعی خارج می‌شود.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط