رفتن به بالا
  • سه شنبه - 16 آذر 1400 - 08:55
  • کد خبر : ۱۲۳۱۸
  • چاپ خبر : درهای حوزه علمیه خواهران به روی مسائل نو باز است

درهای حوزه علمیه خواهران به روی مسائل نو باز است

بوشهر- مدیر حوزه‌های علمیه خواهران گفت: در حوزه‌های علمیه خواهران در را به روی اندیشه‌های نو باز گذاشته‌ایم.

به گزارش صبح بوشهر، حجت الاسلام عبدالکریم بهجت پور صبح سه شنبه در دیدار با امام جمعه بوشهر اظهار داشت: حضور آیت الله صفایی بوشهری از اتفاقات مبارک استان بوشهر است و ایشان زمینه حداکثری را برای رشد حوزه‌های علمیه فراهم کرده‌اند.

وی فراهم کردن ایجاد سطح سه و چهار تحصیلات حوزوی در استان بوشهر و ظرفیت حضور بانوان در سطوح عالی و تخصصی را خواستار شد و اضافه کرد: شاخص‌های امیدبخشی در مورد ظرفیت حوزه‌های علمیه خواهران وجود دارد.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران گسترش رشته‌های سطح عالی و تخصصی را زمینه ایجاد فرصت‌های اثربخش تر دانست و گفت: پیچیده شدن مسائل مختلف ممکن است حتی دستگاه‌های بین المللی را به مسیر غلط بکشاند، از این رو ورود تخصصی به مسائل ضروری است.

حجت الاسلام بهجت پور گفت: افتخار ما این است که در حوزه‌های علمیه خواهران در را به روی اندیشه‌های نو باز گذاشته‌ایم و سعی می‌کنیم دستگاهی باشیم که قدرت حل مساله داشته باشد.

وی افزود: امیدواریم زیر سایه نمایندگان مقام معظم رهبری به رشد و بالندگی کافی برای پاسخ به مسائل اجتماعی و فرهنگی و مذهبی دست یابند.

دشمن در حوزه زنان تمرکز کرده است

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران با بیان اینکه دشمن به شدت بر امر زنان تمرکز کرده است و امر جوانان و زنان برای تغییر در هویت دینی مردم ایران مورد توجه است گفت: دشمن حتی در یک حرکت پیشدستانه به سمت کودکان و نوجوانان حرکت کرده است.

وی با اشاره به دوراندیشی امام راحل برای ایجاد فرصت حضور عمومی اقشار مختلف گفت: یکی از تدابیر رهبران بزرگ، ایجاد ظرفیت و فعال‌سازی ظرفیت‌های خاموش اجتماعی است. زنان یکی از ظرفیت‌های خاموش ایران بودند که امام راحل انقلاب را به وسیله آنان به ثمر رساند.

حجت الاسلام بهجت پور ادامه داد: امام راحل جنگ را به کمک ایشان به فرجام رساندند و بعد از ایشان نیز مقام معظم رهبری بر این مساله تمرکز داشتند.

وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب ظرفیت بزرگ جوانان را به صحنه آوردند، ادامه داد: دشمن هم به صورت دقیق راهبری امام راحل و رهبر معظم انقلاب را تشخیص داد و تلاش می‌کند آن را خاموش کند یا تغییر دهد.

حضور بانوان حوزوی در آموزش و پرورش

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران یادآور شد: با فعال سازی این ظرفیت گذر از بحران‌ها هموار می‌شود.

وی با اشاره به برخی جملات امام علی علیه السلام در منقصت برخی از زنان گفت: این نشان می‌دهد که در آن مقطع زمانی جریان نفاق می‌توانست از زنان بهره ببرد، امروز هم دشمن تلاش می‌کند از این طریق فرصت‌ها را از انقلاب بگیرد.

حجت الاسلام و المسلمین بهجت پور با اشاره به ایجاد ظرفیت حضور بانوان حوزوی در آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها اضافه کرد: این نشان می‌دهد انقلاب روز به روز بیشتر از این فرصت استفاده می‌کند.

وی سرمایه گذاری دشمن بر مسئله زنان را نشانه قوی شدن جمهوری اسلامی دانست و گفت: پیروز این میدان موفق خواهد بود.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط