رفتن به بالا
  • شنبه - 20 آذر 1400 - 07:09
  • کد خبر : ۱۲۴۰۳
  • چاپ خبر : با صیادان و عرضه‌کنندگان کوسه‌ماهیان برخورد می‌شود

با صیادان و عرضه‌کنندگان کوسه‌ماهیان برخورد می‌شود

اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر اعلام کرد: با توجه به ممنوعیت صید و عرضه کوسه‌ ماهیان، با صیادان و عرضه‌کنندگان این گونه‌ها برخورد می‌شود. به گزارش ایلنا، اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر اعلام کرد: کوسه ماهیان از جمله گونه‌های ارزشمند دریایی هستند که نقش موثر و مفیدی در زیست بوم دریایی […]

با صیادان و عرضه‌کنندگان کوسه‌ماهیان برخورد می‌شود

اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر اعلام کرد: با توجه به ممنوعیت صید و عرضه کوسه‌ ماهیان، با صیادان و عرضه‌کنندگان این گونه‌ها برخورد می‌شود.

به گزارش ایلنا، اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر اعلام کرد: کوسه ماهیان از جمله گونه‌های ارزشمند دریایی هستند که نقش موثر و مفیدی در زیست بوم دریایی دارند، ولی به دلیل صید بی رویه جمعیت این گونه‌های ارزشمند کاهش یافته و معرض انقراض قرار گرفته است.

در اطلاعیه حفاظت محیط زیست با اشاره به ممنوعیت صید عرضه و فروش کوسه ماهیان، از همه صیادان و عرضه‌کنندگان آبزیان خواسته شده است از صید و عرضه این گونه‌ها خودداری کنند.

اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر تاکید کرده است، در صورت دیدن هر گونه صید، انتقال و فروش این گونه‌ها و اجزای آن‌ها، متخلفان دستگیر می‌شوند.

همچنین علاوه بر مجازات‌های مقرر در قانون شکار و صید جریمه صید گونه کوسه کولی کر ۵۰ میلیون تومان، کوسه سرچکشی ۳۵ و سایر کوسه‌ها ۱۰ میلیون تومان است.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری ایلنا

اخبار مرتبط