رفتن به بالا
  • سه شنبه - 7 دی 1400 - 20:53
  • کد خبر : ۱۲۴۳۳
  • چاپ خبر : نیروگاه بیدخون امان مردم را بریده است/ آلودگی صوتی و بوی گاز

نیروگاه بیدخون امان مردم را بریده است/ آلودگی صوتی و بوی گاز

به گزارش صبح بوشهر، علی صالحی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در روزهای گذشته نیروگاه سیکل ترکیبی شهر بیدخون با ایجاد آلودگی صوتی و انتشار بخار و گاز موجب آزار و اذیت مردم شهر می‌شود. رئیس شورای اسلامی شهر بیدخون خاطرنشان کرد: این رویه هر چند ماه یک بار مشاهده می‌شود و گلایه‌های […]

به گزارش صبح بوشهر،

علی صالحی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در روزهای گذشته نیروگاه سیکل ترکیبی شهر بیدخون با ایجاد آلودگی صوتی و انتشار بخار و گاز موجب آزار و اذیت مردم شهر می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر بیدخون خاطرنشان کرد: این رویه هر چند ماه یک بار مشاهده می‌شود و گلایه‌های شدید مردم را به دنبال داشته است.

وی بیان کرد: شهر بیدخون یکی از شهرهای آلوده شهرستان عسلویه است که در همسایگی چندین پالایشگاه گاز پارس جنوبی قرار داشته و چسبیده به این نیروگاه است.

تبدیل بیدخون به کانون آلودگی

صالحی ادامه داد: این امر سبب شده است که بیدخون اکنون به یکی از اصلی‌ترین کانون‌های آلودگی آب و هوا و صوت در منطقه عسلویه تبدیل شود.

وی تصریح کرد: بی هیچ اغراق، انتقال آلودگی موجود بویژه در مواقع وزش بادهای شمالی در کنار بوی شدید گاز نفس و امان این مردم نجیب را بریده است.

رئیس شورای اسلامی شهر بیدخون ادامه داد: نیروگاه گازی بیدخون موظف است همه مسئولیت‌های اجتماعی خود در قبال مردم این شهر را اجرا کند.

وی افزود: این امر مصادیق متعددی از جمله به حداقل رسانیدن آلودگی صوتی و هوایی، پرداخت عوارض شهری مربوطه و یا حتی مشارکت در اشتغال‌زایی برای جوانان این شهر را شامل می‌شود؛ امری که متأسفانه تا این لحظه به هیچ وجه صورت نگرفته است.

طرح دعاوی کیفری و حقوقی

صالحی بیان کرد: شورای شهر تصمیم گرفته است تمامی گزینه‌های قانونی از جمله طرح دعاوی کیفری و حقوقی جهت احقاق حقوق شهروندان بیدخون را با جدیت تمام پیگیری کند.

وی افزود: خوشبختانه با پیگیری‌ها و مذاکرات متعدد شورای اسلامی و شهرداری بیدخون، اداره محیط زیست شهرستان به‌صورت جدی و قاطعانه به موضوع ورود کرده است.

رئیس شورای اسلامی شهر بیدخون گفت: از این‌رو امیدواریم دیگر مسئولین ذیربط که همواره با دستورات ویژه و تصمیمات گره‌گشای خود دغدغه‌مندی خود نسبت به احقاق حقوق عامه مردم شهرستان را اثبات کرده‌اند این بار نیز مساعدت‌های لازم را در این زمینه داشته باشند.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط