رفتن به بالا
  • دوشنبه - 1 دی 1399 - 09:54
  • کد خبر : ۷۱۱
  • چاپ خبر : کمبود پرستار در استان بوشهر/ زیرساخت‌های درمانی توسعه می‌یابد

کمبود پرستار در استان بوشهر/ زیرساخت‌های درمانی توسعه می‌یابد

بوشهر – استاندار بوشهر خواستار رفع مشکل کمبود نیروی پرستاری در استان شد و گفت: توسعه زیرساخت‌های درمانی را به صورت جدی در دستور کار داریم.

به گزارش صبح بوشهر، عبدالکریم گراوند صبح دوشنبه در نشست با اعضا هیئت رئیسه نظام پرستاری استان بوشهر اظهار داشت: کادر درمان و پرستاران از ابتدای شیوع کرونا تاکنون با جانفشانی و ایثار در حال خدمات‌دهی به مردم هستند.

وی با تقدیر از تلاش‌ها و ایثارگری‌های مدافعان سلامت در مقابله با کرونا تصریح کرد: در حالی که در حوزه پرستاری شاهد کمبود نیرو بودیم ولی پرستاران با شیفت‌های سنگین پای سلامت مردم ایستادند و جان هم‌نوعان را نجات دادند.

استاندار بوشهر با اشاره به برخی از مشکلات پرستاران از جمله کمبودها در زمینه پرداخت اضافه کار و کارانه ادامه داد: دولت تلاش ویژه‌ای را برای رعایت عدالت در حق پرستاران و احکام حقوقی و فوق العاده‌های آنها داشته است.

وی به تلاش‌های صورت گرفته برای توسعه زیرساخت‌های درمانی استان اشاره کرد و افزود: بیمارستان ۱۱۰ تختخوابی هسته‌ای بوشهر در آستانه افتتاح است که تکمیل آن کمک بسیار خوبی برای بخش درمان استان است.

گراوند با اشاره به اجرای عملیات اجرایی بیمارستان ۱۷ شهریور برازجان تصریح کرد: احداث بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی جایگزین بیمارستان فاطمه زهرا (س) بوشهر نیز از دیگر طرح‌های حوزه درمان استان است.

وی ادامه داد: با اجرا و تکمیل این طرح‌ها نیازها به پرستار در استان افزایش می‌یابد و با توجه به کمبود نیروی پرستاری در استان باید راهکارهای لازم برای رفع این مشکلات اندیشیده شود.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط