رفتن به بالا
  • یکشنبه - 7 دی 1399 - 21:29
  • کد خبر : ۱۱۵۷
  • چاپ خبر : کم‌تحرکی در کشور به ۵۶ درصد رسید/ توسعه زیرساخت‌های ورزش همگانی

کم‌تحرکی در کشور به ۵۶ درصد رسید/ توسعه زیرساخت‌های ورزش همگانی

بوشهر – رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی گفت: شاخص کم‌تحرکی در کشور به ۵۶ درصد رسید که میزان کم‌تحرکی در بین بانوان بیش از آقایان است.

به گزارش صبح بوشهر، افشین ملایی عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: توسعه ورزش‌های همگانی به منظور توسعه نشاط، سلامتی و شادابی مردم به صورت ویژه دنبال می‌شود.

وی از جمله برنامه ورزش‌های همگانی به دوچرخه‌سواری، پیاده‌روی، کوه‌پیمایی، آمادگی جسمانی اشاره کرد و افزود: در توسعه ورزش‌های همگانی باید زمینه هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی فراهم شود.

رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی خاطرنشان کرد: توسعه زیرساخت‌های ورزش‌های همگانی با جدیت دنبال می‌شود و تلاش داریم که موانع پیش روی این توسعه فراهم شده و برای رفع آن تلاش کنیم.

وی از تلاش برای کاهش کم تحرکی در سطح کشور خبر داد و بیان کرد: شیوع کم‌تحرکی در کشور به ۵۶ درصد رسیده است و این شاخص در بین بانوان به ۶۴ درصد رسیده است.

ملایی با اشاره به اینکه کم‌تحرکی در کشور نامطلوب است، ادامه داد: تلاش می‌شود از همه ظرفیت‌ها برای مشارکت حداکثری مردم در فعالیت‌های ورزشی استفاده شود.

وی با اشاره به اجرای پروژه شفا (شهرهای فعال ایران) توسط فدراسیون ورزش‌های همگانی با همکاری وزارت کشور، ورزش‌وجوانان و شهرداری‌ها افزود: شهرداری‌ها در توسعه زیرساخت‌ها برای ورزش همگانی همکاری می‌کنند.

در مجمع انتخاباتی هیئت ورزش‌های همگانی استان بوشهر، محمد حسین زاهدی‌فرد با کسب اکثریت آرا به عنوان رئیس جدید هیئت ورزش‌های همگانی استان بوشهر انتخاب شد.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط