رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 17 دی 1399 - 22:56
  • کد خبر : ۱۸۰۵
  • چاپ خبر : 4 فضای آموزشی تا پایان دولت راه اندازی خواهد شد

4 فضای آموزشی تا پایان دولت راه اندازی خواهد شد

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالی‌شهر بوشهر گفت: برای اجرای طرح شبکه جمع‌آوری فاضلاب پس از تکمیل طرح مطالعاتی، عملیات اجرایی آن با تامین اعتبارات لازم آغاز می‌شود.

4 فضای آموزشی تا پایان دولت راه اندازی خواهد شد

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالی‌شهر بوشهر گفت: برای اجرای طرح شبکه جمع‌آوری فاضلاب پس از تکمیل طرح مطالعاتی، عملیات اجرایی آن با تامین اعتبارات لازم آغاز می‌شود.

علی مقاتلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در بوشهر، با اشاره به روند اجرای طرح‌های عمرانی اظهار داشت: اقداماتی در خصوص زیرساخت‌ بخش‌های مختلف آموزشی، درمانی، فرهنگی، ورزشی و دیگر بخش‌ها در شهر جدید عالی‌شهر بوشهر انجام شده است.

وی، با بیان اینکه در 4 سال گذشته طرح‌های مختلف عمرانی در شهر جدید عالی‌شهر اجرا شده است گفت: در این راستا 2 مدرسه 12 کلاسه تا یک ماه آینده و 2 فضای آموزشی دیگر تا قبل از پایان دولت تکمیل و افتتاح می‌شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالی‌شهر بوشهر از افزایش سرانه فضای آموزشی این شهر خبر داد و بیان کرد: در 4 سال گذشته سرانه فضاهای فرهنگی شهر جدید عالی‌شهر بوشهر 5 برابر افزایش یافته و در بخش ورزشی هم طرح‌های مهمی از جمله زمین ورزشی چند منظوره اجرا شده و به‌زودی ساخت یک سالن ورزشی با زیربنای 2 هزار مترمربع ویژه بانوان آغاز می‌شود.

مقاتلی با بیان اینکه سرانه فضای سبز در این شهر افزایش یافته است تصریح کرد: در این حوزه طرح‌های مختلفی اجرا شده و امسال نیز 3 پروژه پارک در عالی‌‌شهر آغاز و با افتتاح آن سبب افزایش سرانه فضای سبز می‌شود.

وی، یکی از کمبودهای مهم شهر جدید عالی‌شهر بوشهر را فضای درمانی مناسب دانست و خاطر نشان کرد: توسعه فضای درمانی یکی از ضروریات است که در این راستا 2 سال پیش طرح مرکز درمانی در این شهر عملیات اجرایی آن آغاز شد که امسال با تاکید مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید عملیات ساخت آن تسریع یافت.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالی‌شهر بوشهر با بیان اینکه پروژه درمانی این شهر تا سال 1400 تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان امسال عملیات ابنیه پروژه درمانی شهرجدید عالی‌شهر بوشهر تکمیل می‌شود.

مقاتلی با بیان اینکه پروژه مرکز درمانی با مشارکت سه جانبه استانداری بوشهر، شرکت عمران شهرهای جدید  و وزارت بهداشت اجرا شده است خاطر نشان کرد: با پیگیری‌های انجام شده سهم اعتباری وزارت بهداشت برای تکمیل و تجهیز مرکز درمانی عالی‌‌شهر بوشهر پرداخت می‌شود.

وی، با بیان اینکه افتتاح این مرکز درمانی نیاز این شهر و دیگر نقاط اطراف این شهر را برآورده می‌کند گفت: با افتتاح این پروژه ضمن اینکه نیاز مردم عالی شهر، چغادک و روستاهای اطراف تامین می‌کند بار بخش درمانی مرکز استان بوشهر را سبک خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالی‌شهربوشهر از اجرای شبکه فاضلاب در این شهر خبر داد و بیان کرد: برای اجرای طرح فاضلاب در عالی‌شهر طرح مطالعاتی آن با همکاری شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر آغاز شده که با تکمیل طرح مطالعاتی، عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

وی از تخصیص اعتبار برای اجرای طرح شبکه فاضلاب عالی‌شهر خبر داد و تصریح کرد: منابعی از ظرفیت‌های قانون بودجه از تبصره 8 برای اجرای شبکه فاضلاب عالی‌شهر بوشهر تامین شده است.

مقاتلی اجرای شبکه فاضلاب را یکی از ضروریات‌های شهرهای جدید از جمله عالی‌شهر بوشهر دانست و تاکید کرد: ان‌شاءالله سال آینده عملیات اجرای طرح فاضلاب عالی‌شهر بوشهر آغاز می‌شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالی‌شهر بوشهر  از اجرای طرح حمل و نقل آسان خبر داد و افزود: در بخش حمل و نقل آسان در حوزه خط ریلی و بزرگراهی طرح  مطالعاتی آن ویژه شهر عالی‌شهر بوشهر آغاز شده و با اتمام طرح مطالعاتی نتیجه آن اطلاع رسانی می‌شود.

منبع : خبرگزاری ایلنا

اخبار مرتبط