رفتن به بالا
  • جمعه - 26 دی 1399 - 15:27
  • کد خبر : ۲۳۳۴
  • چاپ خبر : قدرت موشکی و دفاعی کشورمان محاسبات دشمنان را تغییر داده است

قدرت موشکی و دفاعی کشورمان محاسبات دشمنان را تغییر داده است

گناوه- امام جمعه گناوه گفت: امروز قدرت موشکی و دفاعی جمهوری اسلامی محاسبات دشمنان را تغییر داده و امنیت را برای کشورمان به ارمغان آورده است.

به گزارش صبح بوشهر، حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه گناوه با اشاره به سخنرانی ارزشمند رهبر معظم انقلاب به مناسبت قیام ۱۹ دی ماه، از طریق صدا و سیمای جمهوری اسلامی اظهار داشت: بیانات ارزشمند رهبری در این سخنرانی جلوه عینی عقلانیت، انقلابی و حکمت سیاسی است و حاوی نکات فراوان است.

وی با اشاره به برجسته‌ترین فرازهای این سخنرانی رهبری معظم انقلاب افزود: بحث برجام و برگشت آمریکا به برجام و برداشته شدن تحریم‌ها، قانون و تصمیم مجلس و دولت در باب لغو تعهدات بر جامی، قدرت موشکی و دفاعی جمهوری اسلامی، برداشتن تحریم‌ها و تقویت اقتصاد کشور، حضور منطقه‌ای کشورمان از نکات این سخنرانی مهم بود.

امام جمعه گناوه عنوان کرد: آمریکایی‌ها بارها اعلام کرده و در عمل ثابت کرده‌اند که به دنبال بی ثباتی در منطقه هستند و خود آنها نیز به این امر معترف هستند لذا به تعبیر بیانات رهبری ما باید در منطقه دوستان خود را تقویت کنیم و حضور ایران در منطقه ثبات آفرین است.

وی گفت: امروز قدرت موشکی و دفاعی جمهوری اسلامی محاسبات دشمنان را تغییر داده و امنیت را برای کشورمان به ارمغان آورده است.

وی با اشاره به اینکه بحث دولت جوان و حزب اللهی از دیگر نکات در بیانات رهبری معظم انقلاب بود افزود: رهبری معتقد به اعتماد به نیروهای جوان و انقلابی است اما این به معنای کنار گذاشتن کامل نیروهای باتجربه نیست و مثال بارز آن را شهید سردار سلیمانی مثال زدند.

امام جمعه گناوه گفت: اتفاقات کنگره آمریکا از نکات که رهبری در این سخنرانی به آن اشاره فرمودند و ما برای اولین بار در تاریخ این کشور شاهد بودیم که مردم آمریکا به کنگره این کشور حمله کردند که رهبری فرمودند آنچه می‌خواستند در سال ۸۸ بر سر ایران بیاورند به لطف خدا در سال ۹۹ بر سر خودشان آمد.

حجت الاسلام رکنی حسینی ادامه داد: بحث ممنوعیت ورود واکسن کرونا آمریکایی و انگلیسی در این سخنرانی رهبری از نکات مهم بود که بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های داخلی و خارجی داشت.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب با دید وسیع که در تمام مسائل دارند و در جهت صیانت از امنیت و سلامت مردم ورود واکسن آمریکا و انگلیسی را ممنوع اعلام کردند و فرمودند که واکسن ایرانی مایه افتخار است.

امام جمعه گناوه اضافه کرد: بعد از این فرمایشات رهبری پیرامون واکسن آمریکایی و انگلیسی شبکه‌ها و رسانه‌های معاند و استکبار در خارج و پیاده نظام داخلی آنها به شکل عجیبی دایه دلسوزتر از مادر برای مردم شده‌اند.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب نپذیرفتند که ملت ایران مورد آزمایش واکسن آمریکایی و انگلیسی قرار گیرند و حافظه تاریخ نشان داده که آمریکا و انگلیس هیچ گاه خیرخواه ملت ما نبوده‌اند.

حجت الاسلام رکنی حسینی با بیان اینکه این کشورها در تأمین واکسن آنفولانزا حاضر به کمک به ایران نشدند چطور ممکن است که در واکسن کرونا به کشور ما کمک کنند و خیرخواه ما باشند افزود: امروز دانشمندان کشورمان در همه عرصه‌ها می‌درخشند و ما باید به دانشمندان کشورمان در تولید واکسن کرونا اعتماد داشته باشیم.

امام جمعه گناوه با تسلیت ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا (س) اظهار داشت: در فاطمیه اول برنامه‌های و آئین‌های سوگواری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به خوبی برگزار شد در فاطمیه دوم نیز آئین‌ها با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در حسینیه‌ها، تکایا، مساجد و مصلی جمعه برگزار خواهد شد.

وی گفت: امروز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی جامعه ما به دلیل فاصله گرفتن از سبک و سیره زندگی اهل بیت (ع) و حضرت زهرا (س) است.

امام جمعه گناوه یادآور شد: امانت، صداقت و اطاعت سه نکته محوری وصیت نامه حضرت فاطمه زهرا (س) است که امروز در خانواده‌ها و جامعه کمتر وجود دارد و برای مقابله با آسیب‌ها باید به این نکات توجه شود.

امام جمعه گناوه از حضور دکتر مظفری فوق تخصص ریه در شهرستان و ویزیت رایگان بیماران تقدیر کرد.

ارائه خدمات رایگان پزشک فوق تخصص ریه به بیماران در گناوه

امام جمعه گناوه گفت: دکتر ابوالفضل مظفری فوق تخصص بیماری‌های ریوی همزمان با ایام فاطمیه جهت خدمات دهی رایگان به بیماران ریوی، تنفسی، کرونایی و غیر کرونایی در این شهرستان دعوت شده است.

حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر، با تسلیت ایام فاطمیه و سالروز شهادت بانوی دوعالم حضرت فاطمه زهرا (س) اظهار داشت: به تعبیر فرمایش امام زمان (عج) حضرت زهرا (س) برای ما اسوه و الگو است و باید سبک و سیره زندگی آن حضرت را در زندگی فردی و اجتماعی خود جاری کنیم.

امام جمعه گناوه افزود: در فاطمیه اول برنامه‌های ویژه ای با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در فضای مجازی و حقیقی شهرستان برگزار شد که برای ایام فاطمیه دوم نیز برنامه‌هایی متعددی با حضور عاشقان و دل سوختگان حضرت در مساجد، حسینیه‌ها و تکایا تدارک دیده شده است.

وی بیان کرد: به مناسبت ایام فاطمیه دوم و در سالروز شهادت آن حضرت برنامه ویژه سوگواری روز یکشنبه در مصلی جمعه گناوه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام رکنی حسینی تصریح کرد: توزیع بسته‌های معیشتی و حمایتی بین نیازمندان از جمله برنامه‌های در نظر گرفته شده است که در راستای اجرای طرح شهید سلیمانی و کمک به مستمندان به مناسبت ایام سوگواری بانوی دو عالم در شهرستان اجرا خواهد شد.

وی گفت: دعوت از دکتر ابوالفضل مظفری پزشک فوق تخصص ریه و رئیس دانشکده علوم پزشکی استان قم که از پزشکان مطرح و فوق تخصص بیماری‌های ریوی است برای حضور در شهرستان و مداوای رایگان بیماران از دیگر برنامه‌های ایام فاطمیه دوم در شهرستان است.

امام جمعه گناوه تصریح کرد: در دهه امامت و ولایت و اوج شیوع کرونا در شهرستان نیز این پزشک فوق تخصص، جهادی و دلسوز برای مشاوره و همکاری با کادر درمانی بیمارستان و خدمات دهی به بیماران کرونایی به مدت سه روز در شهرستان حضور یافت و خدمات ارائه کرد.

وی خاطرنشان کرد: این بار نیز برای بار دوم از این پزشک فوق متخصص دعوت کردیم که با وجود مشغله‌های فراوان دعوت ما را پذیرفتند تا در این شهرستان حضور یابند.

وی ادامه داد: بر اساس هماهنگی و برنامه‌ریزی انجام شده این پزشک فوق تخصص از روز جمعه (امروز) تا یکشنبه همزمان با سالروز شهادت بانوی دوعالم حضرت فاطمه زهرا (س) به مدت سه روز در شهرستان حضور دارد و در کلینیک امام خمینی (ره) شهرستان بیماران را به صورت رایگان ویزیت خواهد کرد.

حجت الاسلام رکنی حسینی اضافه کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی برای کادر درمانی نیز از برنامه‌های این پزشک فوق تخصص در این مدت خواهد بود.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط