رفتن به بالا
  • جمعه - 3 بهمن 1399 - 15:27
  • کد خبر : ۲۷۵۱
  • چاپ خبر : اشتغال ۵۰ درصدی نیروهای بومی در صنایع جنوب استان بوشهر محقق شود

اشتغال ۵۰ درصدی نیروهای بومی در صنایع جنوب استان بوشهر محقق شود

بوشهر – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: مصوبه اشتغال ۵۰ درصدی نیروهای بومی در پارس جنوبی و صنایع مستقر در جنوب استان بوشهر محقق شود.

به گزارش صبح بوشهر، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های امروز نماز جمعه بوشهر اظهار داشت: تلاش‌های خوبی برای مقابله با کرونا در استان بوشهر صورت گرفته است و نباید با عادی‌انگاری باعث تشدید بیماری شویم.

وی به کمبودهای استان بوشهر در حوزه سلامت اشاره کرد و ادامه داد: یکی از نیازهای اساسی این استان توسعه بیمارستانی است که باید زمینه ایجاد زیرساحت‌ها و حضور پزشکان متخصص در استان فراهم شود.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه در استان بوشهر شاهد ورود خسارت‌های گسترده‌ای بر اثر وقوع سیل بوده‌ایم اضافه کرد: باید پیشگیری از وقوع این حوادث در دستور کار باشد چراکه هزینه‌های کمتری خواهد داشت.

وی افزود: در حالی که فقط در سیل اخیر ۲۸۰ میلیارد تومان خسارت به استان وارد شده است، با ۲۵ درصد از این خسارت‌ها می‌شد پیشگیری‌های لازم را برای جلوگیری از خسارت‌ها انجام داد.

آیت‌الله صفایی بوشهری با تاکید بر لزوم تحقق مسئولیت‌های فرهنگی و اجتماعی صنایع مستقر در استان تصریح کرد: اجرای مصوبه اشتغال ۵۰ درصدی نیروهای بومی در صنایع جنوب استان بوشهر یک ضرورت است.

وی ادامه داد: در صورتی که صنایع قادر به تحقق پیوست فرهنگی و اجتماعی نیستند نیز باید علت آن را مشخص کنند تا مردم استان یک بار برای همیشه به صورت قانونی قانع شوند.

صفایی بوشهری با اشاره به تحریم ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و بنیاد امام رضا (ع) توسط آمریکا، افزود: ستاد اجرایی فرمان امام تنها کار فرهنگی و خدمت به فقرا انجام می‌دهد به همین دلیل با این تحریم‌ها، سکوت در برابر آنها جایز نیست.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط