رفتن به بالا
  • جمعه - 3 بهمن 1399 - 15:27
  • کد خبر : ۲۷۴۸
  • چاپ خبر : رئیس جمهور جدید آمریکا خیال تسلیم شدن ایران را از سر بیرون کند

رئیس جمهور جدید آمریکا خیال تسلیم شدن ایران را از سر بیرون کند

بوشهر – مدیر حوزه علمیه استان بوشهر و امام جمعه چغادک گفت: رئیس جمهور جدید آمریکا خیال خام تسلیم شدن ایران را از سر بیرون کند

به گزارش صبح بوشهر، حجت الاسلام رضا خدری در خطبه‌های امروز نماز جمعه چغادک بر لزوم رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی و پرهیز از عادی انگاری تاکید کرد و ابراز داشت: بعد از دوره طولانی بیماری جامعه ما وضعیت بهتری یافته است بنابراین باید مراقب باشیم تا دوباره شاهد شیوع گسترده ویروس کرونا نباشیم.

امام جمعه چغادک گفت: بعضی از فضاها و برنامه‌ها مثل نماز جمعه در دوره طولانی تعطیل شدند و از این حیث دچار خسارت معنوی شدیم ولی برای جلوگیری از شیوع بیماری لازم بود و چاره‌ای نداشتیم. سلامتی مردم و جامعه مقوله بسیار مهمی است که در دین ما هم تأکیدات فراوانی بر آن شده است. امروز باید مراقب باشیم و در برنامه‌ها همه دستورالعمل‌ها و پروتکل‌ها را دقیق رعایت کنیم و از عادی انگاری پرهیز کنیم تا این بیماری به طور کامل ریشه کن شود.

مدیر حوزه علمیه استان بوشهر با اشاره به رزمایش‌های دفاعی دو هفته اخیر و پیام روشن آن برای رئیس جمهور جدید آمریکا گفت: رزمایش‌های اقتدار آفرین ارتش سرافراز و سپاه مقتدر ایران اسلامی تهدیدهای دشمن را کمرنگ کرد و باعث تقویت محور مقاومت شد و عملیات‌های تهدید کننده اخیر آمریکا را خنثی کرد و نشان داد که بعد از سه سال فشار حداکثری و جنگ جهانی ترکیبی علیه ایران، نیروهای مسلح ما با تحکیم زیرساخت‌های دفاعی ابتکار عمل را در دست دارند و دشمن باید در محاسبات غلط خود تجدید نظر کند

خطیب جمعه چغادک افزود: این رزمایش نشان داد که قدرت بازدارندگی ایران مخصوصاً در بعد اقتدار موشکی پیشرفت قابل توجهی داشته است و قابل برگشت و همچنین قابل مذاکره نیست، لذا این رزمایش‌ها پیام روشنی هم برای رئیس جمهور جدید آمریکا داشت.

حجت الاسلام خدری گفت: رئیس جمهور جدید آمریکا خیال خام تسلیم شدن ایران را از سر بیرون کند. دوره نحس و جنایت‌بار ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا با ذلت به پایان رسید حتی از مناسبات اجتماعی خود آمریکا هم حذف و به زباله‌دان تاریخ افکنده شد و حسرت تسلیم ایران به دلش ماند.

وی ادامه داد: رئیس جمهور جدید آمریکا هم البته بهتر از قبلی نخواهد بود و خوی سلطه‌جویی و استکباری آمریکا را ادامه خواهد داد ولی آنچه مسلم است، ایران امروز ایران زمان اوباما نیست که بایدن فکر کند می‌تواند مانند قبل از ترامپ با ایران برخورد کند. ایران امروز به مراتب قوی‌تر از گذشته است؛ ایران دیروز در مرزهای خود محصور شده بود ولی امروز عمق راهبردی این نظام به بیرون از مرزها کشیده شده است و یک محور قدرتمند به نام محور مقاومت به برکت خون شهیدان عزیز به ویژه سردار پرافتخار، شهید حاج قاسم سلیمانی شکل گرفته است.

امام جمعه چغادک اظهار داشت: ایران امروز نه یک چالش، بلکه یک ابر چالش برای آمریکا است. ما ضعیف نشدیم، بلکه به اعتراف سردمداران امروز کاخ سفید، ایران با دشمنی‌های ترامپ، قوی‌تر شد است. بنابراین رئیس جمهور جدید آمریکا باید فکر تسلیم و حتی فکر تضعیف ایران را از سر خود بیرون کند و بیشتر به فکر مشکلات پیچیده داخلی کشورش باشد و کمتر به بیرون از مرزهایش فکر کند. او باید بداند که ایران در مقابل قلدری‌ها و فشار حداکثری و بی سابقه ترامپ تسلیم نشد، بنابراین در مقابل آمریکای ضعیف شده امروز هم قطعاً تسلیم نخواهد شد.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط