رفتن به بالا
  • دوشنبه - 6 بهمن 1399 - 09:26
  • کد خبر : ۲۹۲۵
  • چاپ خبر : تسهیلات لازم برای ازدواج جوانان گناوه فراهم شود

تسهیلات لازم برای ازدواج جوانان گناوه فراهم شود

گناوه- امام جمعه گناوه گفت:مسئولان باید تسهیلات لازم برای ازدواج جوانان را فراهم کنند و جوانان را به سمت ازدواج و تشکیل خانواده تشویق کنند.

به گزارش صبح بوشهر، حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی در دیدار مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر با بیان اینکه یکی‌از مهمترین مباحث امروز کشور که مطالبه جدی مقام معظم رهبری نیز محسوب می‌شود بحث رشد جمعیت است اظهار داشت: این دغدغه رهبری به دلیل این است که جمعیت کشور در حال پیر شدن است.

امام جمعه افزود: باید در زمینه فرزند آوری در جامعه فرهنگ سازی شود و زوجین به این امر تشویق شوند که این امر نیاز به همکاری همه خانواده‌ها و مسئولان دارد.

وی گفت: برای تبلیغ و فرهنگ سازی در زمینه فرزند آوری و افزایش جمعیت باید تشویق جوانان به ازدواج و فراهم کردن تسهیلات ازدواج آسان همچنین کاهش سخت گیری خانواده‌ها مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت: متأسفانه در حال حاضر آمار طلاق در جامعه ما بالاست که این آمار برای آینده کشور نگران کننده است و به وضعیت جمعیتی آسیب جدی وارد می‌کند.

وی ابراز داشت: فراهم نبودن زمینه ازدواج برای جوانان، عدم وجود امکانات، وضعیت اقتصادی خانواده‌ها و تربیت فرزندان از جمله دغدغه‌هایی است که دست به دست هم داده تا مردم کمتر به فرزند آوری توجه کنند.

وی گفت: مسئولان باید تسهیلات لازم برای ازدواج جوانان را فراهم کنند و جوانان را به سمت ازدواج و تشکیل خانواده تشویق کنند.

حجت الاسلام رکنی حسینی بیان کرد: خانواده‌ها نیز در زمینه ازدواج جوانان سخت گیری ها را کنار بگذارند و به ازدواج جوانان کمک کنند تا زمینه ازدواج آسان جوانان و تشکیل خانواده فراهم شود.

اسکندر پا سالار مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر در دیدار با اشاره به برنامه‌های این سازمان و با تقدیر از همراهی، رهنمودها و راهنمایی‌های امام جمعه گناوه در اجرای سیاست‌های و برنامه‌های ثبت احوال گفت: هدف همه ما خدمت رسانی مناسب و هر چه بهتر به هموطنان است و در حل مشکلات مردم و ارائه خدمات مناسب به آنها از همه توان خود استفاده می‌کنیم.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط