رفتن به بالا
  • جمعه - 21 خرداد 1400 - 15:12
  • کد خبر : ۸۱۵۹
  • چاپ خبر : دولت «زندگی» دنبال عزت و نشاط مردم است/ راه حل مشکلات را می دانم

دولت «زندگی» دنبال عزت و نشاط مردم است/ راه حل مشکلات را می دانم

بوشهر – نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه راه حل مشکلات را می دانم، گفت: دولت من دولت زندگی است و دنبال ایجاد عزت، اعتماد، شادابی و نشاط برای مردم است.

به گزارش صبح بوشهر، محسن مهرعلیزاده بعد از ظهر جمعه در گفت و گوی تلویزیونی با مردم بوشهر اظهار داشت: امروز کشور ما در مقطع تاریخی بسیار خطیری قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: امروز مردم ایران دست به انتخابی خواهند زد که با تکیه بر تجربیات گذشت راهی برای برون رفت مشکلات پیچیده بسیاری که در کشور موجود است بیابند و خدمتگزاری را روی کار بیاورند که بتواند به تمام معنا در خدمت مردم باشد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: مسائل معیشتی، فقر، تنگدستی و بیماری فاصله بسیار زیاد اجتماعی بین مردم را ایجاد کرده است. افزایش سطح فقر و رسیدن خط فقر به ۷۰ درصد جامعه از مسائل اساسی کشور است.

زندگی سخت شده است

وی تاکید کرد: دست ناپاکی، دزدی، فسادی و دست درازی به بیت‌المال و فشار به مردم باعث تحمیل زندگی سخت بر مردم شده است. این مسائل باعث شده تا مردم امید خود به آینده را خیلی کمتر از آنچه باید داشته باشند.

مهرعلیزاده بیان کرد: کشور ما که می‌توانست به قوی‌ترین کشور منطقه تبدیل شود امروز با مشکلات زیادی روبرو است. این وضعیت باعث شده تا فاصله بسیار زیادی از آنچه در سال‌های ابتدایی پس از پیروزی انقلاب بود را شاهد باشیم و اعتماد مردم به مدیران کشور به میزان زیادی آسیب دیده است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: این مسائل سبب می‌شود تا اگر مسئولان بخواهند کاری برای اعتماد عمومی انجام دهند هم مورد اعتماد مردم قرار نگیرد.

وی گفت: مشکلات زیاد است و اینکه فکر کنیم عده‌ای بالا بنشینند و فکر کنند و بتوانند مشکلات را حل کنند ایده درستی نیست ولی آنها وظیفه دارند مسائل مردم را حل کنند.

بحران آب باید حل شود

مهرعلیزاده افزود: در دوران جنگ علیرغم سختی‌های فراوان سرمایه اجتماعی بسیار خوبی را در کشور داشتیم و روحیه جلب تعاون همگانی برای پیشبرد کار فراهم بود. در دوران اصلاحات تورم کاهش یافت و نرخ ارز سال‌ها در کشور ثابت ماند و گفتمان گفتگوی تمدن‌ها در جهان شناخته شد و ارتباط مردم و دولت تقویت شد و شاخص‌های مختلف ارتقا یافت.

وی اظهار داشت: دولت‌های بعدی هم کارهای خوبی داشتند ولی شاهد سختی‌های زیادی هستیم. برجام قوی‌ترین معاهده بین‌المللی است که ایرانی‌ها توانستند به تصویب برسانند. هم حق غنی سازی خود را به تصویب رساندیم و هم تحریم‌های متعدد را که منجر به جنگ و ناامنی می‌شد را برداریم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: بحران آب بحران بزرگی در کشور است ولی به آن توجه نمی‌شود و به جای این بحران به موضوع دوچرخه سواری و یک سبک موسیقی و… واکنش نشان می‌دهند درد بزرگی است.

مشکلات کشور را می‌دانم

وی با بیان اینکه باید با بزرگواری با دنیا برخورد کنیم و حرکت ما بزرگی ما در دنیا را نشان دهد تاکید کرد: ایران از بزرگترین امپراتوری‌های دنیا بوده است و افتخار می‌کنیم به مسلمان و ایرانی بودن خودمان. ما بزرگ هستیم و باید حرکت‌های بزرگ را انجام دهیم. مردم انتظار دارند که شرایط برای زندگی شرافتمندانه فراهم باشد.

مهرعلیزاده با معرفی خود به مردم اضافه کرد: من از ۲۵ سالگی وارد بازار کار شدم و از کف صنعت کار کردم و بعد از چند سال به تدریج رده‌های مدیریتی را طی کردم. زیرساخت‌های کیش را ساختم. نیروگاه بوشهر را من دنبال و پیگیری کردم تا ساخته شود.

وی بیان کرد: با تکیه بر مسئولیت‌ها و تجربیات گذشته مشکلات کشور را می‌دانم. مشکل ما در تولید است و رانت از مسائل اصلی کشور است. مشکل امروز کشور اقتصادی است و باید یک فرد اقتصادی در رأس قرار گیرد تا مشکلات مردم را حل کند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: دولت من دولت زندگی است و دنبال ایجاد عزت، اعتماد، شادابی، نشاط برای مردم است و دنبال تحکم و زور نیستیم. قوانین اجتماعی داریم و مردم باید زندگی کنند.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط