رفتن به بالا
  • جمعه - 21 خرداد 1400 - 12:13
  • کد خبر : ۸۱۳۵
  • چاپ خبر : رسیدگی به مناطق محروم در صدر برنامه‌های آیت الله رئیسی است

رسیدگی به مناطق محروم در صدر برنامه‌های آیت الله رئیسی است

بوشهر- رئیس کمیته اقشار ستاد مرکزی آیت الله رئیسی گفت: رسیدگی به مناطق محروم در صدر برنامه‌های آیت الله رئیسی است.

به گزارش صبح بوشهر، احمد امیرآبادی ظهر جمعه در نشست با نخبگان حوزه نفت و انرژی استان بوشهر اظهار داشت: آیت الله رئیسی اعلام کرده که مستقل وارد انتخابات شده و می‌خواهد از ظرفیت همه مردم ایران استفاده کند.

وی افزود: استفاده از متخصصین، نخبگان و اقشار مختلف و به خصوص جوانان در حوزه‌های مدیریتی در برنامه آیت الله رئیسی قرار دارد و ایشان در قوه قضائیه این موضوع را به منصه ظهور گذاشته است.

رئیس کمیته اقشار مرکزی آیت الله رئیسی با اعلام اینکه آیت الله رئیسی دغدغه جبهه انقلاب دارد گفت: ایشان دولتشان را دولت مردم دانسته و به دنبال این است که همه مردم ایران در دولت وی حضور داشته و همه مردم احساس تعلق کنند.

امیرآبادی یادآور شد: رسیدگی به مناطق محروم در صدر برنامه‌های آیت الله رئیسی است که منحصر به یک استان خاص نیست بلکه حتی در برخی استان‌های برخوردار نیز با بی توجه‌هایی مواجه هستیم که در حاشیه شهرهای تهران، قم، اصفهان، مشهد و اهواز به خوبی دیده می‌شود.

نماینده قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از برنامه‌های جدی آیت الله رئیسی در دولت آینده، مبارزه با فساد و رانت خواری است که به خصوص در شرکت‌های دولتی با وجود ارتزاق دو سوم بودجه سالانه کشور، این موضوع با یک بازتعریف جدی در حوزه نظارتی انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه از اقتصاد دریا شهرهای ساحلی ایران از جمله بوشهر منفعتی نبرده است، ادامه داد: با یک بررسی اجمالی متوجه می‌شویم که با کمال تأسف فقیرترین شهرهای ایران در مجاورت دریا قرار دارد در حالی که ثروتمندترین شهرهای دنیا در کنار سواحل هستند.

امیرآبادی یادآور شد: شهری‌های ساحلی مانند بوشهر با وجود دریا، به دلیل تنازع بخشی و نبود انسجام بین دستگاه‌ها شاهد رشد و توسعه‌ای نبوده که نیازمند ورود جدی دولت است که ان شا الله در دولت آینده با وجود قوانین موضوعه مناسب شاهد رفع بخشی از مشکلات این نوع شهرها خواهیم بود.

رئیس کمیته اقشار ستاد مرکزی آیت الله رئیسی در خصوص تحریم‌های فلج کننده بر علیه ملت ایران، بیان کرد: نظر همه جبهه انقلاب، این است که تحریم‌ها حتی یک لحظه نباید ادامه داشته باشد.

وی در خصوص برجام گفت: برجام یک سند بین دولت جمهوری اسلامی و بین کشورهای دنیا است و با وجود اینکه انتقاداتی بر آن داریم اما چون قانون جمهوری اسلامی است به عنوان یک سند پذیرفته و در صورتی که آمریکایی‌ها تحریم‌های همه جانبه را بردارند در دولت رئیسی از ظرفیت‌های موجود در برجام استفاده می‌کنیم.

این نماینده مجلس ادامه داد: اگر برجام نتواند مشکلات مردم را حل کند و امریکایی‌ها تحریم‌ها را بر ندارند لزومی به اجرایی شدن آن وجود ندارد.

رئیس کمیته اقشار ستاد مرکزی آیت الله رئیسی در خصوص وضعیت فضای مجازی بیان کرد: دولت رئیسی هرگونه محدودیت و برداشتن فضای مجازی را قبول ندارد هر چند که معتقد است باید این فضا از حالت ولنگاری نجات یابد و زمینه‌ای برای تبادل اطلاعات، فضای اشتغال و کار آفرینی شود.

وی گفت: دولت آینده قائل به ارائه اینترنت رایگان و پرسرعت به بخشی از خانواده‌های فاقد تمکن مالی است ضمن اینکه از این فضا می‌توان به شکل موجه، هدفمند و قابل قبولی استفاده شود.

امیرآبادی در خصوص نگاه آیت الله رئیسی به حضور بانوان در سمت‌های مدیریتی و اجتماعی اظهار داشت: متأسفانه عده‌ای از حجاب بانوان و رفتن آنها به ورزشگاه‌ها به عنوان یک اولویت در برنامه‌ها استفاده می‌کنند در حالی که این موضوع دست آویز و صحبتی برای اخذ رأی از بانوان این جامعه می‌شود و آیت الله رئیسی با حفظ مرامت و استفاده از توانایی‌های بانوان برای اجرای امور کشور برنامه دارد.

وی عنوان کرد: حل مشکل ته لنجی، سهم بوشهری‌ها در مدیریت کلان کشوری، توسعه آب شرین کن‌ها، توسعه شهرک‌های شیلاتی و استفاده از ظرفیت انرژی را در همین جلسه به شکل برخط خدمت آیت الله رئیسی ارسال کرده‌ایم.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط