رفتن به بالا
  • شنبه - 22 خرداد 1400 - 06:11
  • کد خبر : ۸۱۹۷
  • چاپ خبر : انتخابات در ۱۵۰ نقطه شهرستان دشتی برگزار می‌شود

انتخابات در ۱۵۰ نقطه شهرستان دشتی برگزار می‌شود

بوشهر – فرماندار دشتی با بیان اینکه انتخابات در ۱۵۰ نقطه شهرستان برگزار می‌شود، گفت: ۴۷۹ نامزد برای ۲۰۴ کرسی شورای اسلامی شهر و روستا با هم رقابت می‌کنند.

عبدالله نادری در گفت و گو با خبرنگار مهر ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت معصومه (س) و روز دختر، بیان کرد: تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات باشکوه در ۲۸ خرداد در سطح شهرستان اندیشیده شده است.

فرماندار دشتی اظهار داشت: انتخابات شوراهای اسلامی در چهار شهر خورموج، کاکی، شنبه، بادوله و انتخابات شوراهای اسلامی روستا نیز در ۶۰ روستا شهرستان برگزار می‌شود.

وی افزود: برای ۲۰ کرسی شورای اسلامی شهر ۷۸ نامزد و برای ۱۸۴ کرسی شوراهای اسلامی روستا ۴۰۱ نامزد با هم به رقابت می‌پردازند.

افزایش تعداد شعب

نادری با بیان اینکه انتخابات در ۱۵۰ نقطه شهرستان برگزار می‌شود، ادامه داد: برای این دوره از انتخابات ۹۶ شعبه اخذ رأی در سطح شهرستان پیش بینی شده که از این تعداد ۵۵ شعبه ثابت و ۴۱ شعبه سیار، همچنین ۵۳ شعبه شهری و ۴۳ شعبه روستایی است.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به شرایط کرونایی و در جهت حفظ سلامت شهروندان تعداد شعب اخذ رأی به ۹۶ شعبه افزایش داده شد که به نسبت انتخابات مجلس گذشته ۱۳ درصد تعداد شعب افزایش داده شد.

۵۹ هزار واجد شرایط در دشتی

فرماندار دشتی با تاکید بر اینکه مشارکت مردم این شهرستان در همه ادوار انتخابات بالا بوده است، تصریح کرد: انتظار داریم مردم شهرستان دشتی بار دیگر با حضور پرشور خود در پای صندوق‌های رأی برگ زرین دیگری در کارنامه پرافتخار خود ثبت کنند.

وی گفت: تعداد واجدین شرایط انتخابات ۲۸ خرداد ۵۹ هزار و ۱۲۹ اعلام شده است که از این تعداد ۲۹ هزار و۲۷۲ نفر مرد و ۲۹ هزار و۸۵۷ نفر نیز زن و هزارو ۴۲۱ نفر رأی اولی هستند.

نادری یادآور شد: بایدها و نبایدها انتخابات برای نامزدهای انتخابات شوراهای شهر تشریح شد و انتظار داریم نامزدها در زمان تبلیغات شیوه نامه‌های بهداشتی را جدی بگیرند و به آن عمل کنند.

مشارکت ۲۵۰۰ نفر در برگزاری انتخابات

وی اضافه کرد: در روز اخذ رأی نیز تمهیدات لازم اتخاذ شد و تمامی اقلام بهداشتی را در شعب اخذ رأی پیش بینی شده و مردم با خیال راحت برای در پای صندوق‌های اخذ رأی حضور پیدا کنند.

نادری با بیان اینکه دوره‌های آموزشی برای دست اندرکاران برگزاری انتخابات در حال برگزاری است، افزود: برای انتخابات ۱۴۰۰ بیش از دو هزار و۵۰۰ نفر در امر برگزاری این انتخابات مشارکت خواهند داشت.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط